معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی خبر داد

امکان ثبت همه چک‌ها در خودپردازهای متصل به صیاد

صاحبان چک از این پس می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مرکزی از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی مطلع شوند.
کد خبر: ۱۳۶۸۱۵۷

به گزارش جام جم آنلاین از بانک مرکزی، از روز شنبه مورخ ۷ خردادماه سال جاری، طرح قانونی مسدود کردن وجوه صادرکننده ‎چک برگشتی به اندازه کسری مبلغ چک در حساب‌ های بانکی آغاز شده است.

براین اساس بانک مرکزی به منظور آگاهی مشتریان از مبالغ مسدود شده حساب‌ها بابت چک برگشتی، تمهیدی را بر روی وب سایت خود فراهم کرده است.

صاحبان چک می‌توانند با مراجعه به سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir، در قسمت فوتر (پانوشت) وب سایت، از بخش «استعلام مبالغ مسدود شده حساب ها بابت چک برگشتی» از مبالغ آن آگاه شوند.

همچنین مشتریان می‌توانند با مراجعه به صفحه بانک مرکزی و با وارد کردن اطلاعاتی شامل کد ملی یا شماره تلفن همراه صاحب حساب/امضاکننده/ذینفع، از دو شیوه «اطلاعات چک» و «کد رهگیری چک برگشتی» نسبت به استعلام مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی اقدام کنند.

فرایند مسدودسازی حساب صادرکنندگان چک برگشتی به صورت تدریجی و براساس توالی چک‌هایی است که به بانک مرکزی ارسال می شود و این فرایند در روزهای نخست آغاز طرح براساس تعداد پیش‌بینی شده انجام خواهد شد و پس از جمع‌آوری بازخوردهای طرح از بانک ها، این فرایند حداکثر طی حدود یک هفته برای تمام چک های برگشتی انجام خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها