با گازرسانی به 54 روستای کوهستانی و صعب العبور گیلان در سال جاری، زمینه رونق بیش از پیش کسب و کارهای محلی و اشتغال جوانان فراهم خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۶۶۷۳۷

به گزارش جام جم آنلاین گیلان،عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: برای برخورداری این روستاها بیش از 250 کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه اجرا می شود و با تکمیل این طرح ها، بیش از 3 هزار و 300 خانوار روستایی به جمع مشترکین گاز طبیعی خواهند پیوست.

مدیرعامل گاز گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون همه شهرها و 2 هزار و 94 روستای استان گیلان برخوردار از گاز طبیعی می باشند، گفت: علاوه بر طرح گازدار شدن 54 روستا، برنامه گازرسانی به 81 روستای صعب العبور در شهرستان های رودسر و سیاهکل نیز در دستور کار بوده که هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای اخذ پیمان این پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه گاز به عنوان موتور محرک تولید می تواند نقشی اثرگذار درجهت تحقق شعار سال "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" ایفا نماید. بیان کرد: این شرکت همچنین طرح گازرسانی به 95 صنعت با حجم جایگزینی سوخت 40 هزار مترمکعب بر ساعت را در دستور کار خود دارد.

جمال نیکویی با اعلام این خبر افزود: با برخورداری این صنایع از گاز طبیعی، مجموع صنایع گازدار استان به حدود 6 هزار و 300 مشترک خواهد رسید که این مهم نشان از توجه ویژه شرکت گاز به امر تولید و اشتغال دارد.

مدیرعامل گاز گیلان همچنین از برنامه ویژه این شرکت برای پشتیبانی از طرح های پژوهشی در حوزه گاز با هدف تحقق شعار سال 1401 خبر داد و گفت: این شرکت همواره نگاه مناسبی به اختراعات و تولیدات مهندسان داخلی داشته است چراکه حمایت از این تولیدات موجب افزایش ضریب ایمنی در تاسیسات، قطع وابستگی به بیگانگان و صرف جویی اقتصادی خواهد شد.

وی در همین راستا افزود: در سال های گذشته نیز مهندسان شرکت گاز استان گیلان توانستند دستگاه انتقال ماده بودارکننده گاز از بشکه ها به داخل مخزن اودررایزر (اودرانت لودر) را به صورت کاملاً بومی با فناوری نوین و دانش بنیان، طراحی و تولید نمایند که هم اکنون این دستگاه در مراحل پایانی برای تولید انبوه قرار دارد.

جمال نیکویی در خاتمه هدف شرکت گاز استان گیلان را تحویل امن و پایدار گاز طبیعی به مشترکین گاز طبیعی عنوان کرد و گفت: این شرکت هم اکنون به پایان عملیات توسعه گازرسانی نزدیک شده است و تمام تلاش خود را برای افزایش سطح کیفی خدمات با استفاده از دانش نوین و بومی با هدف افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین به کار بسته است. 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها