علیرضا برشاهی امروز(28 اردیبهشت) به مناسبت روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی، بااشاره به فعالیت بیش از 25 موزه در سطح استان، اظهارکرد: تاق بستان، بیستون، معبد آناهیتا، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی شاخص ترین موزه های استان هستند.
کد خبر: ۱۳۶۶۶۶۹

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ به نقل ایسنا، به گفته رئیس گروه موزه ها و اموال منقول استان کرمانشاه، به مناسبت روز جهانی موزه ها امروز(چهارشنبه) بازدید از تمام موزه های استان و از جمله تاق بستان رایگان است.

وی ادامه داد: موزه مردم شناسی در تکیه بیگلربیگی، خط و کتابت و پارینه سنگی در تکیه بیگلربیگی، موزه سنگ در تاق بستان و ... موزه هایی هستند که در دل موزه های شاخص استان قرار گرفته اند.

رئیس گروه موزه ها و اموال منقول استان کرمانشاه تصریح کرد: در چند شهرستان استان هم همچون دالاهو، پاوه، سنقر و کنگاور موزه های مردم شناسی فعال هستند که امکان بازدید گردشگران از آنها فراهم است.

به  گفته این مسئول، امروز(چهارشنبه) به مناسبت روز جهانی موزه ها، بازدید از همه موزه های تحت نظارت میراث فرهنگی استان رایگان خواهد بود.  

وی با بیان اینکه علاوه بر موزه های تحت نظارت میراث فرهنگی تعدادی موزه مربوط به ارگانهای دولتی و بخش خصوصی نیز در سطح استان فعالیت می کنند، گفت: یکی از رویکردهایی که امسال در حوزه موزه ها روی آن تاکید داریم، توجه بیشتر به راه اندازی موزه های تخصصی در سطح استان است.

برشاهی ادامه داد: تاکنون چند موزه تخصصی همچون موزه نفت و منبت در کرمانشاه، عروسک ها در روستای کچگینه روانسر و موزه میراث ناملموس در روستای زردویی راه اندازی شده و بدنبال اخذ مجوز راه اندازی پنج تا شش موزه دیگر تاپایان سال هستیم.

وی در ادامه از برنامه های هفته میراث فرهنگی هم در استان گفت و افزود: مراسم افتتاح سه خانه تاریخی یزدی، رنده کش یا خواجه باروخ و فیض مهدوی که اخیرا کار مرمت آنها به پایان رسیده را خواهیم داشت.

رئیس گروه موزه ها و اموال منقول استان کرمانشاه با بیان اینکه در این هفته مراسم رونمایی از الواح ثبتی یادمان های دفاع مقدس در استان نیز برگزار می شود، گفت: یادمان بازی درازی، بیمارستان تخریب شده قصرشیرین، دیدگاه شهر سومار، دیدگاه جبهه شهید بهشتی و محوطه یادمانی شهید شیرودی یادمان های ثبت ملی شده در استان هستند که مراسم رونمایی از الواح ثبتی آن را خواهیم داشت.

سازمان ایکوم (شورای بین المللی موزه) شعار امسال روز جهانی موزه ها را "قدرت موزه ها " نامگذاری کرده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها