سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: زمانی که ثبت نام کامل شود، کد ملی سرپرست خانوار به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود و در آنجا براساس شاخص‌هایی که دارند، کد ملی‌ها بررسی، دهک‌ها مشخص و به ما ابلاغ می‌شود.
کد خبر: ۱۳۶۶۵۵۳

به گزارش جام جم آنلاین، حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ ها در ارتباط زنده با شبکه خبر به سوالات زیر پاسخ داد.

ثبت نام افراد جدید برای دریافت یارانه از چه زمانی و به چه نحوی آغاز می‌شود؟

براساس کدملی سرپرست خانوار، ثبت نام افراد از روز سه شنبه و چهارشنبه آغاز شده است. افرادی که عدد سمت راست کد ملی آن‌ها زوج است، روز‌های سه شنبه و چهارشنبه و افرادی که رقم سمت راست کد ملی آن‌ها فرد است، روز‌های پنج شنبه و جمعه، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت می‌توانند ثبت نام کنند. کسانی که نتوانستند در این روز‌ها اقدام به ثبت نام کنند، در روز‌های شنبه و یکشنبه هفته بعد می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

این افراد برای ثبت نام به آدرس اینترنتی my.gov.ir مراجعه کنند. اگر هم می‌خواهند وضعیت یارانه دریافتی خود را بررسی کنند، می‌توانند کد دستوری #کدملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری کنند و از وضعیت یارانه خود آگاه شوند.

نتیجه ثبت نام افراد چه زمانی اعلام می‌شود؟

زمانی که ثبت نام کامل شود، کد ملی سرپرست خانوار به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود و در آنجا براساس شاخص‌هایی که دارند، کد ملی‌ها بررسی، دهک‌ها مشخص و به ما ابلاغ می‌شود. سپس یارانه افراد از ابتدای طرح محاسبه و معوقات هم پرداخت می‌شود.

جا مانده‌ها تا چه زمانی برای ثبت نام فرصت دارند؟

افرادی که نتوانند طی این چند روز ثبت نام کنند، مجددا تاریخ ثبت نام به آن‌ها اعلام می‌شود.
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها