مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز

آغاز طرح آبرسانی به شهرستان های غرب البرز

عملیات آبرسانی به شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و اشتهارد با هدف تامین درازمدت آب آشامیدنی این مناطق روز شنبه با حضور مجتبی عبداللهی استاندار البرز آغاز شد.
کد خبر: ۱۳۶۶۲۲۰

به گزارش جام جم آنلاین استان البرز:

؛ «داود نجفیان» مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز در آیین آغاز عملیات این طرح گفت: امروز شهرستان‌های غربی و جنوبی غربی استان البرز با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند که به همین دلیل رینگ سراسری آبرسانی به این مناطق اجرایی شده است.

او ادامه داد: ۳۱ درصد جمعیت استان البرز در این مناطق استقرار دارد که تامین آب این جمعیت برای درازمدت پیش بینی شده است.
نجفیان گفت: به همین دلیل از اواخر سال ۹۷ طرح مطالعاتی رینگ سراسری آبرسانی استان البرز آغاز شد، اما منابع مالی نداشتیم؛ با پیگیری‌های مستمر وزارت نیرو را مجاب کردیم که ۵۵ میلیون متر مکعب سهمیه جدید از آب سد‌های امیر کبیر کرج و طالقان به البرز اختصاص یابد.
او اظهار داشت: با وجود اینکه ردیف اعتباری برای توسعه طرح‌های آبرسانی نداشتیم، اما طرح مطالعات جامع آبرسانی استان به تصویب رسید که بودجه آن هفت هزار میلیارد ریال به جز طالقان برای تامین پایدارآب تاسال ۱۴۳۰ است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: انتهای این طرح به شهرستان اشتهارد می‌رسد و بخش عمده استان از مزایای رینگ سراسری آبرسانی بهره‌مند خواهند شد.
نجفیان افزود: اشتهارد به لحاظ آب فقیر است که سال‌های گذشه دنبال این بودیم که از سفره‌های دیگر البرز و حتی استان قزوین انتقال آب برای این شهرستان صورت بگیرد که شرایط خاصی داشت و امکان نداشت؛ اما اولویت اول بر احداث رینگ سراسری برای این منطقه گذاشتیم.
او اظهار داشت: خط انتقال آب از سد طالقان تا اشتهارد ۶۲ کیلومتر است که شامل ۲۲ کیلومتر شبکه اضطراری در محدوده تصفیه خانه هشتگرد تا انتهای شهرستان نظرآباد و ۴۰ کیلومتر شبکه از نظرآباد تا اشتهارد می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این خطوط انتقال آب اختصاص یافته است که تلاش‌ها براین است تا این طرح در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد ضمن آنکه افتتاح این طرح در کاهش بهره برداری از منابع آب زیر زمینی تا ثیر گذار است.
او افزود: ساکنان شهرستان اشتهارد نیز با افتتاح این طرح از آب آَشامیدنی با کیفیت بهره‌مند خواهند شدو سایر شهرستان‌های غرب البرز نیز برای بلندمدت مشکل کم آبی نخواهند داشت.
شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و اشتهارد استان البرز حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارند که با تکمیل و واگذاری پروژه‌های مسکن مهر و طرح نهضت ملی مسکن جمعیت این مناطق به حدود یک میلیون نفر خواهد رسید.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها