نتایج یک پروژه میکروشبیه‌سازی جدید نشان می‌دهد

افزایش طول عمر ژاپنی ها بدون ابتلا به زوال عقل

محققان در تازه‌ترین پژوهش خود به یک راهکار موثر و ساده برای افزایش طول عمر پی بردند.
کد خبر: ۱۳۶۵۹۵۱

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک مطالعه که اخیرا صورت گرفته نشان می‌دهد، محدود کردن مصرف وعده‌ های غذایی در یک چرخه ۱۲ ساعته در افزایش طول عمر افراد تاثیر دارد.

کارشناسان می‌گویند، بهتر است افراد تمام وعده‌ های غذایی خود را در یک پنجره ۱۲ ساعته بخورند و میزان کالری دریافتی را تا ۴۰ درصد کاهش دهند.

محققان در پژوهش خود دریافتند، موش‌هایی که در شب با رژیم غذایی محدود تغذیه می‌شدند ۳۵ درصد بیشتر از حد انتظار عمر کردند؛ یک رژیم غذایی مشابه برای انسان‌ها باعث می شود که آنها فقط در یک دوره ۱۲ ساعته در روز غذا بخورند.

آنها تاکید می‌کنند، محدود کردن کالری دریافتی به تنهایی کمک چندانی برای افزایش طول عمر نکرده است و مصرف وعده‌های غذایی در ساعات فعال روز توانسته طول عمر موش‌ها را تا یک سوم افزایش دهد.

محققان ادعا کردند که یافته‌ها نشان می‌دهد، اگر افراد رژیم می‌گیرند اما در اواخر شب غذا می‌خورند، «مزایای کامل» از این چرخه را دریافت نمی‌کنند.

جوزف تاکاهاشی، متخصص مؤسسه پزشکی هاوارد هیوز در مریلند در ایالات متحده و نویسنده اصلی این مطالعه می‌گوید: محدود کردن کالری دریافتی نکته حائز اهمیتی است که در کنار چرخه درست مصرف وعده‌هایی غذایی تاثیر خود را نشان می‌دهند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها