استقبال از سرمایه گذاری سازمان اتکا به حوزه های آبزی پروی به ویژه پرورش ماهی در قفس
در دیدار مدیرکل شیلات هرمزگان با مسئولین سازمان اتکا کشور مطرح شد:

استقبال از سرمایه گذاری سازمان اتکا به حوزه های آبزی پروی به ویژه پرورش ماهی در قفس

title
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس نیاز مناطق در حال تدوین است و آموزش و پرورش به‌دنبال هدایت دانش اموزان به سمت رشته‌های تخصصی مورد نیاز بازارکار و استعدادهای موجود در هر منطقه است.
کد خبر: ۱۳۶۵۸۲۵به گزارش جام جم انلاین هرمزگان،معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس نیاز مناطق در حال تدوین است و آموزش و پرورش به‌دنبال هدایت دانش اموزان به سمت رشته‌های تخصصی مورد نیاز بازارکار و استعدادهای موجود در هر منطقه است.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی شامگاه امروز چهارشنبه با «احمد محمودزاده» معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در محل استانداری هرمزگان دیدار کرد.

 

محمودزاده در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از توجه ویژه استاندار هرمزگان به مسائل آموزشی و اهتمام وی به‌منظور رفع دغدغه‌های مختلف این حوزه حساس و مهم، اظهار کرد: توسعه مهارت‌های کاربردی و فنی‌وحرفه‌ای اولویت اصلی آموزش و پرورش است که استان هرمزگان در این حوزه پیشگام شده و با ایجاد هنرستان‌های تخصصی، به‌طور قطع یکی از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب (مدظله) تحقق پیدا می‌کند.

 

وی با اشاره به نبود نگاه تخصصی و کاربردی نبودن مطالب کتب درسی با توجه به استعدادهای مناطق مختلف کشور، گفت: این رویه در حال تغییر است و رشته‌های تحصیلی جدید بر اساس نیاز مناطق و آمایش سرزمین در حال تدوین است و آموزش و پرورش به‌دنبال هدایت دانش اموزان به سمت رشته‌های تخصصی مورد نیاز بازارکار و استعدادهای موجود در هر منطقه است.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله) مبنی بر وظیفه سنگین معلمان در "تقویت نسل دارای هویت ملی، مقاوم و آگاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی"، بیان کرد: دانش‌آموزان از محيط و اطرافيان، براي تغيير و يا تقويت اعتقادات خود الگو مي گيرند و همچنین آن‌ها نیز به‌طور متقابل بر اطرافیان خود اثرگذار هستند، لذا دولت سیزدهم تمام تلاش خود را برای تحقق این مطالبه بسیار مهم رهبر انقلاب به‌کار خواهد بست.

 

مهندس دوستی استاندار هرمزگان نیز در این دیدار تقویت مهارت‌های کاربردی و حرفه‌آموزی بر مبنای نیاز صنایع و ظرفیت‌های موجود در حوزه اقتصاد دریامحور در استان را جزء اولویت‌های آموزشی استان اعلام کرد و گفت: ایجاد و راه‌اندازی هنرستان‌های تخصصی و آموزش‌های جوارگاهی در حوزه نفت، فولاد، هنرستان معدن و هنرستان شیلات که فردا در سیریک کلنگ‌زنی می‌شود از جمله برنامه‌های ما برای حرکت به سمت کاربردی کردن آموزش‌ها است.

 

وی، با اشاره به اقدامات اجرایی در زمینه کیفیت‌بخشی آموزشی در استان و تخصیص اعتبار 30میلیارد ریالی به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان پایه دوازدهم، افزود: در همین راستا، آزمایشگاه‌های تخصصی فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی نیز برای كمك به درک عميق مفاهيم و افزايش انگيزه دانش‌آموزان و دست‌يابی به مهارت‌های كاوشگری و حل مسئله ایجاد شده است.

 

استاندار هرمزگان، گفت: به‌منظور توسعه خدمات به جامعه فرهنگیان، درمانگاه فرهنگیان به چهار دستگاه جدید یونیت دندان‌پزشکی مجهز شده و 40میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات پزشکی و درمانی تخصیص پیدا کرده است.

 

مهندس دوستی همچنین در این نشست از توافق اولیه با اتاق بازرگانی بندرعباس به‌منظور راه‌اندازی آموزشگاه تخصصی برای تدریس رشته‌ها و دروس مرتبط با تجارت و اقتصاد دریا خبر داد.

 

در پایان این دیدار، معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن ابلاغ مراتب قدردانی وزیر، لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش که در آن از اقدام مهم استاندار هرمزگان به منظور توجه ویژه به مسئله آموزش، توسعه فضاهای آموزشی مهارتی در جوار صنایع استان و کیفیت بخشی آموزشی تقدیر شده بود را به وی اهداء کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها