رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در دوره اول حضورم در سازمان سنجش تمام فرآیندهای آزمون‌ های سراسری از ثبت‌ نام تا اعلام نتایج را غیر حضوری و الکترونیک کردیم و هم اکنون به دنبال برگزاری آزمون بدون استفاده از دفترچه سوالات کتبی و استفاده از رایانه و موبایل برای اجرای آزمون هستیم.
کد خبر: ۱۳۶۵۶۳۹

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، گفت: به طور سالانه ۱۵۰ آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

دانشگاه شریف رتبه اول المپیاد علمی دانشجویی

وی افزود: المپیاد علمی دانشجویی کشور شامل دو بخش است که در بخش اول آزمون غیرمتمرکز در مناطق ۱۰ گانه کشوری برگزار شد و در بخش دوم افراد از طریق آزمون کارشناسی ارشد به مرحله نهایی المپیاد راه یافتند و در مجموع این دو بخش ۱۰۴۲ نفر در آزمون نهایی که در شعبه شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد شرکت کردند و ۸۳ نفر به عنوان برگزیده نهایی انتخاب شدند و مدال های طلا، نقره و برنز المپیاد را کسب کردند.

وی افزود: از مجموع شرکت کنندگان در المپیاد ۸۳ نفر برگزیده شدند که از این میان، دانشگاه صنعتی شریف با ۱۹ مدال در صدر دانشگاه ها قرار گرفته است همچنین دانشگاه تهران با ۱۵ مدال رتبه دوم و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۴ مدال سوم را به دست آوردند.

مزایای المپیاد برای برای نفرات برتر

وی افزود: ضمن اعطای جوایز و مدال به برگزیدگان، ۱۵ نفر اول ۲۳ رشته المپیاد به دانشگاه های برتر معرفی می شوند که می توانند بدون آزمون در مقطع بالاتر رشته خود پذیرفته شوند.

پورعباس گفت: همچنین ۱۵ نفر اول در صورت شرکت در آزمون ارشد با کسب ۹۰ درصد نمره می توانند در نقطه قبولی خود پذیرفته شوند.

وی از برگزاری مرحله غیرمتمرکز بیست و هفتین دوره المپیاد علمی دانشجویی در ۲۳ اردیبهشت خبر داد و گفت: مرحله متمرکز نیز همزمان با کنکور ارشد در روزهای ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت برگزار می شود. ‌

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها