مدیرکل راه و شهرسازی کردستان خبر داد:

ثبت نام بیش از 35 هزار کردستانی در طرح نهضت ملی مسکن

عرفان مرادی خبر داد:

60 کیلومتر جاده در سال 1400به راه های استان کردستان افزوده شد

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به ازسرگیری عملیات اجرایی پروژه های راهسازی استان ، آخرین وضعیت این پروژه ها را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۳۶۵۳۳۹

به گزارش جام جم آنلاین کردستان ، عرفان مرادی با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های کردستان گفت : در سال‌های گذشته برای بهبود شاخص های بهره مندی از راه مناسب در همه حوزه‌ها (بزرگراهی، راه اصلی و روستایی )پروژه‌های متعددی تعریف شده و اقدامات خوبی نیز در حال انجام است .

مرادی گفت: محور سنندج –همدان  به طول 126 کیلومتر که 120 کیلومتر آن در سنوات گذشته چهار خطه شده و مابقی مسیر در گردنه صلوات آباد در دست احداث است که هم اکنون بیش از 85 درصد پیشرفت دارد و با تامین به موقع اعتبار مورد نیاز ادامه خواهد یافت.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: محور کامیاران -سنندج -دیواندره -سقز جمعاً به طول 320 کیلومتر که حدود 155 کیلومتر آن چهار خطه شده و مابقی مسیر نیز در قطعات مختلف در حال تبدیل شدن به چهار خطه است .

به گفته مرادی محور بیجار دیواندره به طول 55 کیلومتر که 3/5 کیلومتر آن ساخته شده وعملیات اجرایی 18 کیلومتر دیگر نیز در 4قطعه در دست احداث است .

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان اظهارکرد: محور بیجار –زنجان به طول 140 کیلومتر که 57 کیلومتر آن در حوزه استان کردستان قرار دارد و15 کیلومتر آن در سالهای گذشته به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی 3 قطعه به طول 14کیلومتر در حال انجام است .

نامبرده خاطرنشان کرد: محور سقز – بانه به طول 54 کیلومتر که 9 کیلومتر آن چهار خطه شده و ساخت 20 کیلومتر دیگر نیز هم اکنون توسط پیمانکار در حال انجام است .

مرادی ادامه داد: در سال 1400، با تلاش های انجام شده حدود 60کیلومتر به راههای استان افزوده شد که میتوان به بهره برداری از پروژه بسیار مهم جاده جدید سنندج – مریوان (واریانت تیژتیژ – گاران ) به طول 52 کیلومتر اشاره کرد .

این مقام مسئول با اشاره به ادامه بهسازی محور سنندج-مریوان از احداث واریانت گردنه خروسه در 2قطعه به طول 11 کیلومتر وهم چنین ساخت تفاطع غیر همسطح سنندج-مریوان-دیواندره که در شرف اتمام است خبر داد.

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان اظهار کرد : این پروژه ها و پروژه های ریز و درشت دیگر که در سطح استان با اهداف تسهیل در ترافیک -دسترسی سریع به مراکز مهم تجاری منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای -صرفه‌جویی در سوخت و انرژی و زمان -سامان بخشی به محورهای مواصلاتی- کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن- رونق بخشیدن به سرمایه‌گذاری، گردشگری-  بهبود شرایط زیست محیطی و رضایت مندی کاربران جاده‌ای و استفاده کنندگان از راه در حال اجرا می باشند که امیدواریم با تحقق آنها شاهد رشد و شکوفایی و توسعه بیش از پیش حمل و نقل جاده ای استان باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها