اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد

آسمان نیمه ابری پایتخت تا دو روز آینده

اداره کل هواشناسی استان تهران هشدار داد

رگبار و احتمال توفان موقت در 17 اردیبهشت در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به رگبار و رعد و برق و احتمال توفان موقت به ویژه در نواحی غربی، جنوبی و مرکزی استان تهران از صبح تا اواخر وقت فردا هشدار داد.
کد خبر: ۱۳۶۴۹۷۱

به گزارش جام جم آنلاین، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی، از تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان از صبح تا اواخر وقت فردا شنبه (17 اردیبهشت)، به ویژه در ساعات بعد از ظهر خبر داد.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، احتمال توفان موقت، خیزش موقتی گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا (به ویژه در نواحی غربی، جنوبی و مرکزی)، بارش تگرگ در مناطق مستعد و وقوع صاعقه در ارتفاعات هشدار داده است.

گرفتگی موقت بعضی نواحی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب‌ در مسیل‌ها، احتمال بارش تگرگ و برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در ترددهای درون و برون شهری، خیزش موقت گرد و خاک محلی و کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوه و آسیب‌ به سازه‌های موقت از اثرات این مخاطره است و از این رو اداره کل هواشناسی استان تهران به مردم توصیه کرده است که در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها توقف نکرده و نیز از فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کرده و در تردد شهری و سفرهای برون شهری خود احتیاط کنند.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران به پاکسازی دهانه پل‌ها و آبروها، مستحکم کردن سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه‌های نیمه تمام و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک توصیه کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها