رئیس سازمان هوا و فضای روسیه:

ظرف نیم ساعت کشورهای ناتو را تخریب کنیم

نماینده روسیه در سازمان ملل:

جنگ جهانی اقتصادی در حال وقوع است

فرستاده روسیه در سازمان ملل با متهم کردن کشورهای غربی به رد همه پیشنهادهای روسیه در خصوص نگرانی ها از گسترش پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: غربی ها منتظر این جنگ بودند تا سرکوب روسیه را شروع کنند.
کد خبر: ۱۳۶۴۹۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت این سازمان درباره اوکراین گفت: در حال حاضر با توجه به اقدامات اتخاذ شده علیه روسیه در واکنش به عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین یک جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است.

نبنزیا روز پنجشنبه گفت، شدت و سرعت آغاز جنگ اقتصادی آمریکا و اروپا علیه روسیه، نشان می دهد غرب برای جنگی طولانی مدت علیه روسیه آماده شده است.

او گفت: این یک جنگ در اوکراین نیست، برخلاف آنچه شما می گویید، این یک جنگ نیابتی غرب علیه فدراسیون روسیه است. گویی شما مشتاقانه منتظر این لحظه بودید تا سرکوب روسیه را آغاز کنید. نبنزیا ادامه داد: و اگر قرار باشد درباره جنگ جهانی صحبت کنیم، بدون شک، امروز در سطح اقتصادی به راه افتاده است.

سفیر روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد که مردم و کشورهایی وجود دارند که مدت‌ها رویای تبدیل اوکراین به پل ارتباطی با روسیه را در سر می‌پرورانند و از زمان استقلال اوکراین در ۳۰ سال پیش، هر کاری که ممکن است برای رسیدن به این هدف انجام داده‌اند.

نبنزیا تاکید کرد که روسیه هرگز در مورد برنامه‌های غرب برای عضویت اوکراین در ناتو هیچ‌گونه توهم نداشته و ندارد، گرچه همه پیشنهادها و پیشنهادهای روسیه در مورد ساختار امنیتی اروپا در نظر گرفته نشده و کنار گذاشته‌اند.

در ۲۴ فوریه، روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک برای دفاع از خود در برابر تشدید حملات نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را هدف قرار می دهد. در واکنش، کشورهای غربی تحریم های جامعی را علیه روسیه اعمال کردند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را عملیات ویژه خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

جنگ در اوکراین وارد سومین ماه شده است و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها