رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی در اوکراین به کشور

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شرایط انتقال دانشجویان ایرانی رشته پزشکی در اوکراین برای ادامه تحصیل در کشور و برگزاری آزمون ارزشیابی در دی ماه خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۴۶۶۳

به گزارش جام جم آنلاین از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دانشگاه‌های اوکراین از سال ٢٠١٠ از فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت خارج شده اند و در سال ٢٠١٧ دو دانشگاه کارازین خارکف و تاراس شفچنکو در فهرست دانشگاه های مورد تایید قرار گرفتند و بعد از آن تاریخ، دانشگاه‌های این کشور از لیست تایید وزارت بهداشت خارج شدند.

به گفته مدیر خدمات آموزشی وزارت بهداشت، تا کنون ٣٢٢ درخواست انتقال دانشجویان ایرانی اوکراین به داخل کشور در سامانه ثبت شده و از این تعداد ، ۱۶۰ نفر صلاحیت شرکت در امتحان ارزشیابی سال جاری را دارا هستند.

کاظم قهرمان زاده افزود: با آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه‌های مورد تایید مشغول به تحصیل و حائز شرایط انتقال هستند و تاکنون به هر دلیل متقاضی انتقال نبوده اند، پس از ثبت درخواست طبق ضوابط اقدام خواهد شد.

به گفته مدیر مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، آزمونی که جهت ارزیابی علمی دانشجویان توسط شورای‌عالی برنامه ریزی به تصویب رسیده، در دی‌ ماه ١۴٠١ برگزار خواهد شد، کسب نمره حد نصاب قبولی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل در این آزمون الزامی است.

قهرمان زاده گفت: با توجه به جنگ در اوکراین، مطابق رایزنی های انجام شده، دانشگاه‌های کشورهای اروپایی همسایه نسبت به پذیرش دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین اعلام آمادگی کرده اند.

وی تصریح کرد: مطابق اعلام وزارت امور خارجه و اعلام وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، دانشگاه‌های این کشور جهت پذیرش دانشجویان اوکراین در همان رشته و حتی در صورت بورسیه بودن در اوکراین، برای بررسی امکان تحصیل رایگان در روسیه اعلام آمادگی کرده‌اند.

قهرمان زاده گفت: مطابق رایزنی های انجام شده و هماهنگی با وزارت امور خارجه، امکان ادامه تحصیل به صورت غیرحضوری در دانشگاه‌های اوکراین فراهم شده و توصیه می شود که این دانشجویان از فرصت ایجاد شده کنونی استفاده کرده و به دانشگاه‌های مورد تایید سایر کشورها منتقل شوند تا بتوانند از امکان انتقال یا ارزشیابی مدارک در پایان تحصیلات خود بهره مند شوند. مطابق ضوابط،‌ این افراد در صورت تحصیل بیش از نیمی از دوره در دانشگاه مورد تایید و فارغ التحصیلی از آن دانشگاه، امکان ارزشیابی مدرک را خواهند داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها