نتایج یک بررسی جدید

چاقی احتمال ابتلا به سرطان رحم را افزایش می دهد

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، اضافه‌ وزن و چاقی خطر ابتلا به یک نوع سرطان را تا دو برابر افزایش می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۶۴۵۳۶

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، اضافه‌ وزن و چاقی خطر ابتلا به سرطان رحم را تقریبا تا دو برابر افزایش می‌دهد.

در خصوص ارتباط بین چاقی و سرطان تاکنون مطالعات زیادی صورت گرفته است. تحقیقات نشان می دهند که چربی بیش از اندازه در بدن خطر ابتلا به سرطان های متعدد مثل سرطان رحم، مری، معده، کبد، کلیه و سرطان های بسیار دیگر را افزایش می‌دهد.

زنان چاق دو برابر بیش از زنان نرمال در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم قرار دارند و احتمال ابتلا به دو نوع متداول سرطان رحم در زنان بیش از اندازه چاق هفت برابر بیش از سایرین است. خطر سرطان رحم با افزایش وزن در بزرگسالی بالا می رود.

جولی شارپ، رئیس اطلاعات بهداشتی در موسسه تحقیقات سرطان انگلیس گفت: تحقیقات سرطان انگلیس سال‌هاست که در کشف ارتباط بین چاقی و سرطان پیشرو بوده است. مطالعاتی از این دست این واقعیت را تقویت می‌کند که اضافه وزن یا چاقی دومین دلیل بزرگ ابتلا به سرطان است.

تحقیقات بیشتری برای بررسی دقیق اینکه کدام درمان‌ها و داروها می‌توانند برای مدیریت خطر سرطان در میان افرادی که با چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند مورد استفاده قرار گیرد، مورد نیاز است.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها