علیرضا ناصحی، یاسر خاسب و یونس ولی پور

داوران بخش مسابقه جشنواره ملی پانتومیم ایران شدند

با حکم ساسان قجر،مصطفی محمودی به عنوان دبیرو امین اشرفی به همراه علی آقاجانلو به عنوان داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم انتخاب و معرفی شدند.
کد خبر: ۱۳۶۴۱۵۴

به گزارش جام جم آنلاین از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی جشنواره ملی پانتومیم، ساسان قجر دبیر جشنواره با اعلام این خبر گفت: مقوله مهم نقد و منتقد همواره پل ارتباطی بسیار مهمی میان هنرمند و مخاطب بوده و می توانند با پرداختن به لایه های مختلف یک اثر و کشف و شرح نشانه ها، مخاطب را به شناخت بهتر اثر برسانند. از این رو نقد جایگاهی خاص و موثر، همچنین انواع و رویکردهای گوناگون دارد. بنابر این با توجه به ضرورت رویکرد نقد علمی به مثابه یک ابزار آموزشی مهم و با توجه به تجربیات موفق پیشین و همچنین لزوم استاندارد سازی منطبق بر جشنواره های معتبر بین المللی، جایزه منتقدان، یکی از بخش های مهم جشنواره ملی پانتومیم خواهد بود و سه چهره مطرح در قالب بخش منتقدان ، آثار بخش رقابتی جشنواره را به قضاوت نشسته و در مراسم پایانی جشنواره، جایزه ویژه منتقدان را به اثر یک برتر اهدا می کنند.

به گفته ساسان قجر، نشست های تحلیل و بررسی نمایش های شرکت کننده در جشنواره، در پایان هر روز با رویکرد آموزشی، علمی و تحلیلی، برنامه ویژه بخش منتقدان جشنواره امسال است.

بر پایه این گزارش، مصطفی محمودی به عنوان دبیر و عضو و امین اشرفی به همراه علی آقاجانلو به عنوان اعضای گروه منتقدان جشنواره ملی پانتومیم ایران ، آثار شرکت کننده در بخش رقابتی جشنواره را مورد ارزیابی قرار می دهند.

این گزارش حاکیست: مصطفی محمودی متولد 1350 شیراز، منتقد مدرس پژوهشگر، مدیر و برنامه ریز فرهنگی و از چهره های پرسابقه در حوزه نقد تئاتر است.

اجرای برنامه های متعدد رادیویی و تلویزیونی با موضوع تئاتر و سینما و حضور در جشنواره های ملی، استانی و منطقه ای به عنوان منتقد ، داور و مدیربه مدت 25 سال از فعالیت های محمودی در این حوزه به شمار می رود.

امين اشرفي 1360 متولد تبریز،كارشناس نمايش وكارشناس ارشد سينما بازیگر- پژوهشگر- نویسنده – تهیه کننده و کارگردان تئاتر، تلویزیون و سینما،نویسندگی وكارگردانی نمايش هاي متعدد تحسین شده تلویزیونی و تئاتری،داور جشنواره هاي تئاترتهيه كننده و كارگردان برنامه شب تئاتر شبکه چهارم سیماو كارگردان برنامه سلام صبح بخير شبکه سوم سیما بخشی از سوابق وی به شمار می رود.

علی آقاجانلو فعالیت نمایشی خود در عرصه تئاتر را از سال 1367 آغاز و نویسندگی بیش از ۴۰ اثر نمایشی،کارگردانی بیش از ۲۰ اثر نمایشی ، نویسندگی بیش از ۱۰ سریال و فیلم تلویزیونی (( شبکه استانی و ملی )) را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

حضور و دریافت جایزه در جشنواره‌های متعدد استانی و منطقه‌ای و کشوری و تئاتر فجر،عضویت در هیئت امنای انجمن نمایش استان زنجان در ادوار مختلف وریاست انجمن نمایش استان زنجان در دو مقطع از سوابق این هنرمند تئاتر است.

جشنواره ملی پانتومیم ایران از ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت امسال با ریاست امرالله حسنی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دبیری ساسان قجر هنرمند پیشکسوت پانتومیم در استان زنجان برگزار می شود.

 

دبیر و داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم معرفی شدند

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها