title
استاندار هرمزگان از موافقت وزیر کشور با تاسیس 45 دهیاری جدید در روستاهای استان هرمزگان خبرداد.
کد خبر: ۱۳۶۳۶۸۹

 

 

به گزارش جام جم انلاین هرمزگان،استاندار هرمزگان از موافقت وزیر کشور با تاسیس 45 دهیاری جدید در روستاهای استان هرمزگان خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان اظهار داشت: یکی از مبناهای دولت سیزدهم توسعه روستایی و افزایش ضریب خدمات دهی است.

 

وی افزود: بر همین مبنا از اوایل شروع به کار در استان هرمزگان، یکی از اولویت‌ها را پیگیری تاسیس دهیاری در روستاهای فاقد این امکان تعریف کردیم و بنا به درخواست‌های ارجاعی به استانداری تلاش شد با رایزنی‌ مجوز تاسیس دهیاری برای این روستاها اخذ شود.

 

استاندار هرمزگان گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت وزارت کشور و موافقت وزیر، توانستیم مجوز تاسیس 45 دهیاری جدید را برای استان هرمزگان بگیریم.

 

وی تصریح کرد: یکی از مولفه‌ها در گرفتن این مجوز، دارا بودن شرایط لازم روستاها برای تاسیس دهیاری بود که به لحاظ تعداد خانوار (20 خانوار) و جمعیت ساکن در روستا، تعداد 45 روستا در مناطق مختلف استان امکان تاسیس دهیاری خواهند داشت.

 

مهندس دوستی گفت: بر همین مبنا، 2 روستا در حوزه شهرستان بستک، 7 روستا در شهرستان بشاگرد، 11 روستا در بندرعباس، 3 روستا در بندرلنگه، 9 روستا در شهرستان جاسک، 6 روستا در شهرستان حاجی آباد، 3 روستا در شهرستان سیریک، 2 روستا در شهرستان میناب، 1 روستا در شهرستان پارسیان و 1 روستا نیز در شهرستان قشم مجوز تاسیس دهیاری گرفتند.

 

وی افزود: با احداث دهیاری در این روستاها قطعا میزان خدمات دهی به مردم شریف استان در نقاط مختلف افزایش خواهد یافت و دهیاران این روستاها می‌توانند پیگیر حل مشکلات و رساندن امکانات مناسب به مردم باشند.

 

دوستی تصریح کرد: یک‌ دهیاری فعال می تواند علاوه بر انجام امورات خدماتی و عمرانی روستا با تعریف و پیگیری پروژه های مختلف در اشتغال و ارتقا سطح اقتصادی مردم روستا نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

شایان ذکر است استان هرمزگان ۱۷۰۴ روستا دارد که پیش از صدور این مجوز تعداد ۱۲۱۲ روستای آن دارای دهیاری بودند و با مجوز صادر شده این تعداد به ۱۲۵۷ دهیاری رسید‌.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها