فرمانده مرزبانی انتظامی کشور خبر داد؛

انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات در مرزهای شرقی ایران

فرمانده مرزبانی کشور خبر داد:

کشف محموله سلاح‌ های جنگی در نقطه صفر مرزی

فرمانده مرزبانی کشور از کشف محموله سنگین سلاح جنگی در مرز دهلران خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۳۶۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: مرزبانان هنگ مرزی دهلران در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات، با اشراف و تسلط اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر ورود محموله سنگین سلاح به داخل کشور مطلع شدند و با استقرار در نوار مرزی و استفاده از تجهیزات هوشمند، قاچاقچیان را قبل از ورود به حریم مرزی کشور مشاهده کرده و توانستند در درگیری مسلحانه آنان را زمینگیر و محموله سنگین سلاح‌ های جنگی را از آن کشف و ضبط کنند.

وی با بیان اینکه از قاچاقچیان ۳۰ قبضه سلاح کلاشینکف و ۱۰ قبضه کلت کشف شده است، تصریح کرد: در این عملیات، قاچاقچیان تاب مقاومت در برابر تاکتیک‌های رزمی و آتش مرزبانان را نداشته و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند که تلاش مأموران برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان همچنان ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی کشور با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان در حراست از مرزهای ایران اسلامی، اظهار کرد: امروز مرزبانان بیش از همیشه برای حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد و با هرگونه اعمال سودجویانه و خرابکارانه در نوار مرزی قاطعانه برخورد خواهند کرد.

لزوم نظارت الکترونیکی و اپتیکی بر مرزها

گودرزی همچنین در جلسه تکریم و معارفه معاون فاوا فرماندهی مرزبانی در سخنانی با اشاره به مسیر پیشرفت مرزبانی در هوشمندسازی مرزها، اظهارکرد: هوشمندسازی مرزها از اولویت‌های فرمانده کل انتظامی کشور بوده به طوری که یک سند تحولی برای هوشمندسازی مرزی تدوین کرده‌ایم و ان‌شاءالله در یک برنامه مدون سه ساله این فرآیند را محقق می‌کنیم. یکپارچه سازی مرزها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، نظارت الکترونیکی و اپتیکی در راستای افزایش کنترل‌های مرزی به جد دنبال می‌شود و این روند تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها