با پیگیری شهردار برازجان محقق شد؛

تحویل 500 تن قیر برای آسفالت کوچه ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۵۲ هزار نفر در سامانه جهش تولید مسکن در استان گفت: ۱۸ هزار نفر واجد شرایط شده‌اند که تاکنون ۵ هزار و ۸۰۰ نفر اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده‌اند
کد خبر: ۱۳۶۳۲۵۴

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۵۲ هزار نفر در سامانه جهش تولید مسکن در استان گفت: ۱۸ هزار نفر واجد شرایط شده‌اند که تاکنون ۵ هزار و ۸۰۰ نفر اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر و به نقل از اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی استان بوسهر، یکی از مطالبات و درخواست‌های مهم مردم در دولت سیزدهم تأمین مسکن است که در این راستا اقدامات لازم برای ساخت مسکن در شهرها و روستاها انجام شده است.
طرح جهش مسکن از جمله برنامه‌های دولت است که نقش مهمی در کنترل تورم و مهار قیمت مسکن دارد و بر اساس در اجرا طرح جهش تولید مسکن، دولت در مدت 4 سال بیش از 4 میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها برای متقاضیان احداث می‌کند.
جامعه هدف واحدهای جهش تولید مسکن، کارگران و دهک‌های پایین جامعه عنوان شده که متقاضیان در سامانه طراحی شده ثبت‌نام کرده‌اند.
10 هزار و 726 نفر در شهرهای استان ثبت‌نام کرده‌اند
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در اجرا طرح جهش تولید مسکن 52 هزار و 372 نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند که بیش از 35 هزار نفر آنان پالایش شده است.
سید محمود دستغیبی با بیان اینکه 10 هزار و 726 نفر در شهرها ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار داشت: ساخت مسکن در شهرها در سه سطح بالای 100 هزار نفر، زیر 100 هزار نفر و شهرهای جدید است که از 52 هزار نفر 51.49 درصد در شهرهای زیر 100 نفر جمعیت، 35.26 درصد در شهرهای جدید و مابقی در شهرهای بالای 100 هزار نفر استان بوشهر ثبت‌نام کرده‌اند.
وی واجدان شرایط دریافت مسکن در استان بوشهر را 18 هزار نفر دانست و تصریح کرد: تاکنون 5 هزار و 800 نفر برای دریافت وام، حساب بانکی افتتاح کرده‌اند.
2 هزار و 900 نفر اقدام به پرداخت آورده اولیه 40 میلیون تومانی کرده‌اند
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: تاکنون 2 هزار و 900 نفر به‌عنوان متقاضی موثر اقدام به پرداخت آورده اولیه 40 میلیون تومانی کرده‌اند.
دستغیبی با بیان اینکه از سهمیه امسال تاکنون 19 هزار واحد تأمین زمین شده است خاطر نشان کرد: تاکنون عملیات اجرایی 3 هزار و 500 واحد مسکونی آغاز شده که 71.5 درصد آن در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت است.
وی پیشرفت فیزیکی طرح جهش تولید مسکن در شهرهای استان بوشهر را بین 20 تا 60 درصد دانست و تصریح کرد: بر اساس طرح ملی جهش تولید مسکن 40 هزار واحد مسکونی باید در مدت 4 سال در 40 شهر این استان ساخته شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر سقف تسهیلات بانکی ساخت مسکن در بافت فرسوده را 350 میلیون تومان و در مابقی شهر‌ها 300 میلیون تومان دانست و گفت: این وام بدون سپرده‌گذاری و با نرخ سود 9 تا 12 درصد است.
برای ساخت 19 هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید مسکن زمین تهیه شده است
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه تاکنون برای ساخت 19 هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید مسکن زمین تهیه شده افزود: براساس سیاست دولت سالانه باید یک میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود که سهم استان بوشهر از این شمار مسکن 10 هزار و 726 واحد است.
محمد هادی رستمیان ساخت 40 هزار واحد مسکونی در مدت 4 سال را یادآور شد و اظهار کرد: این واحدهای مسکونی در 10 شهرستان و 40 شهر استان بوشهر ساخته می‌شود.
وی اضافه کرد: بیشتر واحدهای مسکونی مربوط به شهرستان‌های بوشهر و عسلویه است که در شهرهای جدید عالیشهر و نایبند احداث می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ساخت 40 هزار واحد مسکونی در مدت 4 سال را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در همین زمینه تسریع در اجرا پروژه‌های نهضت جهش تولید مسکن ضروری است.
رستمیان افزود: موضوع تأمین زمین برای پیشبرد اهداف طرح نهضت ملی مسکن با جدیت در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و البته با کار کارشناسی قرار گرفته است.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها