title
هم‌زمان با دهه دوم ماه مبارک رمضان و با دستور تولیت آستان قدس، سفره‌های افطار حرم مطهر رضوی برای پذیرایی از جمعیت بیشتری از زائران و مجاوران روزه‌دار امام رضا(ع)، گسترده‌تر شد.
کد خبر: ۱۳۶۲۲۳۰
به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، امین بهنام معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، سفرهای اطعام رضوی با همکاری مواکب امام رضا(ع) در باب الهادی و باب الکاظم برپا شده که در این سفره‌ها روزانه از 2 هزار 500 زائر و مجاور حرم رضوی پذیرایی و دعوت‌نامه‌های آن نیز همه‌روزه در حرم مطهر توزیع می‌شود.
وی افزود: علاوه بر آن از دهه دوم ماه مبارک رمضان با دستور تولیت آستان قدس، پذیرایی از مجاوران در سفره‌های اطعام رضوی در صحن امام حسن مجتبی(ع) آغاز شده که در این سفره‎ها روزانه از 3 هزار مجاور پذیرایی می‎شود.
بهنام در خصوص نحوه توزیع دعوت‌نامه‌های سفره اطعام رضوی در میان مجاوران توضیح داد: توزیع دعوت‌نامه‌های سفره‌ افطاری صحن امام حسن مجتبی(ع) ویژه مجاوران، از ۲۴ فروردین مصادف با ۱۱ ماه مبارک رمضان آغاز شده و خادمان رضوی با حضور در نقاط مختلف شهر مشهد، این دعوت‌نامه‌ها را در درب منازل توزیع می‌کنند.
وی عنوان کرد: همچنین هر شب 3 هزار زائر روزه‌دار مهمان خوان پربرکت رضوی در مهمانسرای حضرت رضا(ع) می‌شوند که دعوت‌نامه آن از طریق نرم‌افزارهای «نعیم رضوان» و «نسیم رضوان» به زائران ارائه می‎شود.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: علاوه بر سفره‌های افطاری داخل حرم مطهر، روزانه در حریم حرم مطهر نیز از ۷ هزار زائر و مجاور حضرت رضا(ع) با غذای گرم و بسته‌های افطاری ساده با مشارکت مواکب حسینی(ع) پذیرایی می‎شود.
بهنام همچنین از توزيع افطاري متبرک حضرت رضا(ع) در مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد و گفت: روزانه 2 هزار و 500 غذای متبرک مهمانسرای حضرت رضا(ع) در مناطق حاشیه شهر مشهد توسط خدام بارگاه منور رضوی توزیع می‌شود.
وی با اشاره به توزیع بسته‌های افطاری ساده بین صفوف نماز مغرب و عشا در حرم مطهر، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان هر شب حدود ۵۰ هزار بسته افطاری ساده نیز در میان صفوف نمازگزاران در حرم مطهر رضوی توزیع می‌شود که پذیرایی از 2 میلیون نمازگزار تا پایان این ماه مبارک پیش‌بینی شده است.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی درباره بازه زمانی اجرای این سنت حسنه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و فراهم بودن امکان میزبانی از زائران در صحن‌ها، این طرح‌ها تا پایان ماه پربرکت رمضان ادامه خواهد داشت.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها