وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس:

رژیم صهیونیستی ضعیف تر از آن شده که در برابر مقاومت فلسطین تاب آورد

وزیر خارجه کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی ضعیف تر از آن شده که در برابر خیزش مردم و مقاومت فلسطین تاب آورد.
کد خبر: ۱۳۶۲۱۸۵

به گزارش جام جم آنلاین، در پی تعرض امروز صهیونیست ها به اماکن مقدس مسلمانان در فلسطین اشغالی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تلفنی گفتگو کرد.

پیش از این نیز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه تعرض صهیونیست‌ ها به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجد الاقصی را محکوم کرد و نسبت به تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران هشدار داد.

امیرعبداللهیان در این در گفتگوی تلفنی ضمن ادای احترام به همه شهدای فلسطین و مقاومت، هتک حرمت مکان مقدس مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی را قویا محکوم کرد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه آنچه در مسجد الاقصی به وقوع پیوست، نشان دهنده زنده و بالنده بودن مقاومت مردم قهرمان و شجاع فلسطین و درماندگی صهیونیست ها است، یادآور شد: بی تردید رژیم صهیونیستی ضعیف تر از آن شده است که بتواند در برابر خیزش مردم و مقاومت فلسطین که حماسه عملیات سیف القدس را آفریدند، تاب آورد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفتگو با ذکر این نکته که امروز مقاومت در بهترین وضعیت خود قرار دارد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که رژیم تروریست صهیونیستی در ضعیف ترین وضع خود قرار دارد.

وی همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از تشکیل دولت یکپارچه فلسطین در سراسر سرزمین تاریخی به پایتختی قدس شریف حمایت می کند.

وزیر خارجه کشورمان بر استمرار رایزنی و تماس های دیپلماتیک خود با وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی برای محکومیت و توقف اقدامات غاصبانه رژیم اشغالگر قدس تاکید و اقدام رژیم صهیونیستی در تعرض به نمازگزاران و هتک حرمت مسجد الاقصی را از جمله آثار ناشایست عادی سازی روابط اندک کشورهای عربی-اسلامی با رژیم جعلی اسرائیل خواند و گفت: باید از ملتی که قهرمانانه از کرامت و عزت امت اسلامی دفاع می کنند حمایت کرد و نه از غاصبان قدس شریف و سرزمین مادری ملت فلسطین.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در این گفتگو ضمن ابلاغ سلام های گرم خود، ملت و مقاومت فلسطین به ملت ایران، امام خامنه ای و رئیس جمهور، جنایات اخیر در مسجد الاقصی را تشریح و تاکید کرد که فلسطین امروز در برابر دو گزینه پذیرش یهودی سازی مسجد الاقصی یا مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی قرار دارد و مردم فلسطین و گروه های مقاومت با قدرت و تقدیم شهیدان، راه مقاومت را برگزیده است.

رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از آرمان مقدس آزادی فلسطین، قدس شریف و مسجدالاقصی، خواستار افزایش رایزنی های دیپلماتیک در سطح کشورهای اسلامی، سازمان همکاری اسلامی و شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت و توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی شد و افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون با افزایش تنش آفرینی و تجاوزات از سوی رژیم صهیونیستی، دهها فلسطینی به شهادت و صدها تن زخمی شدند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها