بورل: جنگ در اوکراین طی روزهای آتی شدت می‌یابد

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در باره وضعیت جنگ در اوکراین گفت: طی روزهای آتی نبرد در منطقه دونباس (Donbass) شدت می‌یابد.
کد خبر: ۱۳۶۱۶۲۵
به گزارش جام جم آنلاین، وی که درحاشیه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا صحبت می‌کرد، افزود: وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز درباره را‌های کمک به مردم اوکراین به گفتگو خواهند پرداخت؛ بنابراین گزارش بورل در ادامه گفت: مساله تحریم‌های روسیه همیشه بر روی میز قرار دارد.

بورل گفت: طی روز‌های پیش رو نبرد‌ها در منطقه دونبال شدت خواهد یافت.

بورل که قرار است امروز ریاست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ را برعهده داشته باشد، نسبت به آنچه تجاوز سربازان روسیه خواند، ابراز تاسف کرد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در این نشست قرار است میزان تاثیرات تحریم‌های این بلوک علیه روسیه در پاسخ به حمله به اوکراین را برآورد کنند. این درحالی است که این اتحادیه نگران آماده شدن مسکو جهت حمله‌ای بزرگ در شرق اوکراین است.

روسیه در پی تلاش اوکراین برای عضویت در ناتو و نادیده گرفتن نگرانی‌های امنیتی خود از سوی غرب، پنج اسفندماه ۱۴۰۰ به اوکراین حمله برد، پس از آن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین علنا اعلام کرد که کی یف قصد پیوستن به ناتو را ندارد.

کرملین گسترش ناتو به سوی مرز‌های غربی خود را یک عامل نگران کننده امنیتی خوانده و خواستار توقف گسترش ناتو به سمت اروپای شرقی شده است.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها