ماجرای گم شدن دکل حفاری و تخلفات بابک زنجانی چه بود؟

ناگفته‌های وزیر سابق نفت از ترور نافرجام در لبنان

معادل «دکل گم‌ شده» خسارت می‌گیریم

ایران برنده دعوای حقوقی با شرکت فرانسوی شد

دیوان بین‌المللی داوری رأی ۳۹ میلیون یورویی به نفع ایران را صادر کرد و ایران برنده دعوای حقوقی با شرکت فرانسوی سفره‌گاز شده است.
کد خبر: ۱۳۶۱۴۸۸

به گزارش جام جم آنلاین، رضا نوشادی -مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران - با بیان اینکه همه در این سال‌ها از دکل گم‌شده‌ای صحبت کردند که ۴۰ میلیون یورو قیمت داشت که برای وزارت نفت هم نبود و به شرکتی خصولتی تعلق داشت، اما به نام نفتی‌ها نوشتند، ادامه داد: پس از بازگشت تحریم‌ها، شرکت فرانسوی سفره‌گاز قرارداد خود با ایران را اجرایی نکرد. آن قرارداد با شرکت ذخیره‌سازی گاز امضا و پس از انحلال این شرکت، به شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران منتقل شده بود.

وی تصریح کرد: شرکت فرانسوی سفره‌گاز در دیوان بین‌المللی داوری ۲۶ میلیون یورو علیه ایران ادعا کرد و در حالی که ما بیشتر با باخت در داوری‌های بین‌المللی آشنا هستیم و رسانه‌ها و مطبوعات هم مفصل به آن‌ها می‌پردازند، اما این بار ما از آن‌ها مدعی شدیم و ادعای تقابل را مطرح کردیم.

طبق اعلام وزارت نفت، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تأکید کرد: نتیجه پیگیری در رأی اولیه دیوان بین‌المللی داوری که بهمن‌ماه پارسال ابلاغ شد نه‌تن‌ها آن ۲۶ میلیون یورو تأیید نشد، بلکه ۱۳ میلیون یورو هم باید به ما پرداخت کند، یعنی رقمی نزدیک به دکل گم‌شده.

وی با بیان اینکه کل این پرونده را هم یک وکیل ایرانی پیش برد، گفت: آن‌ها فقط ۱.۵ میلیون یورو صورت وضعیت نزد ما داشتند که آن را بلوکه کرده بودیم تا وضع دعوای حقوقی مشخص شود و همان داده شد که خودمان هم قبول داشتیم. از سویی طرف فرانسوی تقاضای فرجام‌خواهی هم کرد که رد شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها