معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش

پیش بینی ۳۸ هزار میلیارد ریال برای رتبه بندی معلمان

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حمایت از معلمان از پیش بینی ۳۸ هزار میلیارد ریال بودجه در طرح رتبه بندی معلمان خبرداد.
کد خبر: ۱۳۶۱۲۸۴

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اینکه آئین نامه نظام رتبه بندی معلمان با سرعت و دقت در حال نوشتن است، افزود: نوزدهمین نشست ویرایش این آئین نامه را با حضور وزیر، ۲ نفر از نمایندگان مجلس و مدیران کل آموزش و پرورش که در خط اول هستند برای بررسی مشکلات و ایرادات برگزار کردیم.

به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش: تلاش بر این است تا روز یکشنبه با حضور سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی آن را نهایی کنیم، چون ملزم هستیم تا ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه جاری، آخرین پیش نویس را تقدیم هیات دولت کنیم و طبق قانون تائیدیه را بگیریم.

او تصریح کرد: به محض ابلاغ هیات‌های ممیزی مرکز، استان، شهرستان، مناطق و نواحی آموزش و پرورش شروع بکار می‌کنند تا معلمان براساس شاخص‌ها و رتبه‌های پنجگانه توزیع کنند و بر همان اساس احکام معلمان را صادر کنند.

احمدی لاشکی ادامه داد: آنچه قانون گذار از سی و یکم شهریورماه ۱۴۰۰ اعلام کرده، قابلیت اجرایی دارد و مشمول این زمان می‌شود لذا معلمان دغدغه این موضوع را از نظر پرداخت نداشته باشند.

او با بیان اینکه مهمترین نکته نظام رتبه بندی معلمان را ارتقاء جایگاه، منزلت و کرامت معلمان و همچنین کیفیت آموزشی تشکیل می‌دهد، افزود: برای اجرای رتبه بندی معلمان در ردیف ۵۵۴۰۶۵ ازجدول ۹ ردیف‌های مقرر بودجه لازم تامین شده است.

لاشکی گفت: تلاش می کنیم به آنچه قانون گذار و سند تحول بنیادین که شورای عالی فرهنگی در سال ۱۳۹۰ وقت گذاشته، برسیم تا معلمان به منزلت و کرامت بیش از گذشته برسند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: امیدواریم در جلسه رسمی هیات دولت طرح رتبه بندی معلمان را برای اجرا تائید کند تا بتوانیم این عیدی را درهفته بزرگداشت مقام معلم به معلمان بدهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها