سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز با هشدار به اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا تصریح کرد: واشنگتن، لندن و بروکسل از اقدامات تحریک آمیز مانند صحنه سازی های بوچا، حمایت مالی می کنند.
کد خبر: ۱۳۶۱۰۲۸

به گزارش جام جم آنلاین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد: مسکو، رسانه های غربی و در درجه اول رسانه های آمریکایی را در موضوع شهر «بوچا» (در حومه کی یف پایتخت اوکراین) هم دست می داند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: واشنگتن، لندن و بروکسل از اقدامات تحریک آمیز مانند صحنه سازی های بوچا، حمایت مالی می کنند. مدارک عدم دست داشتن روسیه در وقایع بوچا برای برداشتن اتهام از مسکو کفایت می کند.

ماریا زاخارووا در این باره اضافه کرد: ابداع اخبار جعلی در خصوص بوچا در راستای تلاش غرب و اوکراین برای توجیه تحریم های ضدروسی و نیز بر هم زدن مذاکرات صلح میان کی یف و مسکو بوده است.

وی در این خصوص افزود: سیاستمداران غربی با رفتاری که در موضوع اوکراین در پیش گرفتند، شخصا مسئول حمایت از جنایت هایی هستند که کی یف مرتکب آن ها شده است.

این سیاستمدار روسیه خاطر نشان کرد: شواهد زیادی مبنی بر بی‌گناهی طرف روسی وجود دارد.

دُور جدید تحریم‌ ها به بهانه کشتار غیرنظامیان در شهر «بوچا» واقع در حومه پایتخت اوکراین رسانه ای شده؛ حال آنکه مسکو با رد چنین اتهامی، آن را صحنه سازی و تلاش برای بدنام کردم ارتش خود توصیف کرده است.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها