جلسه کمیته تخصصی کرونا به ریاست دکتر مخبر برگزار شد؛

تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها

جلسه کمیته های تخصصی کرونا عصر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۶۱۰۲۴

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد مخبر در این جلسه با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: ضروری است تمامی دستورالعمل های ابلاغی و پروتکل های مصوب با قاطعیت به اجرا گذاشته شود و اقدامات لازم برای حفظ سلامت و جان دانش آموزان و دانشجویان با جدیت اتخاذ گردد.

تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها

دکتر مخبر خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر کافی واکسن در کشور باید روند واکسیناسیون دانش آموزان، دانشجویان و کادر آموزشی در سراسر کشور تکمیل شود.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، رییس دفتر رییس جمهور و رییس جمعیت هلال احمر حضور داشتند، وزیر بهداشت با اشاره به افزایش حجم مسافرت ها در ایام نوروز نسبت به سال گذشته گفت: خوشبختانه با انجام واکسیناسیون سراسری در کشور در ماه های گذشته شاهد افزایش و جهش ناگهانی مبتلایان به کرونا در کشور نبوده ایم.

همچنین وزارت بهداشت گزارشی از آخرین میزان بیماران سرپایی، بستری، فوتی و رنگ بندی کرونایی، آخرین وضعیت کوید ۱۹ در ایران و جهان و همچنین میزان واکسیناسیون در کشور ارائه کرد که طبق این گزارش تاکنون نزدیک به ۶۳ میلیون نفر دوز اول، ۵۷ میلیون نفر دو دوز و حدود ۲۶ میلیون نفر نیز از جمعیت ایران دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

همچنین در این جلسه تأکید شد با وجود موج های مقطعی و سویه های جدید ویروس کرونا و با وجود افت ایمنی در بخش هایی از جامعه که واکسن دریافت کرده اند باید آمادگی ها و اقدامات لازم در خصوص تزریق دوزهای بعدی واکسن کرونا به ویژه در گروه های آسیب پذیر فراهم شود.

وزارت آموزش و پرورش نیز گزارشی از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان حضور و استقبال دانش آموزان در کلاس های درس و همچنین تدابیر اتخاذ شده در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های درس ارائه و تأکید کرد که تاکنون هیچ گزارشی در زمینه مرگ و میر ناشی از کرونا در میان دانش آموزان و مدارس اعلام نشده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها