به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه گفت: نرخ کرایه تاکسی در شهر کرمانشاه از امروز، ۳۶ درصد و اتوبوس ۲۳ درصد افزایش یافت.

وی مجموع ناوگان حمل و نقل کرمانشاه  را ۱۰ هزار دستگاه خودرو اعلام کرد و افزود: نرخ‌های جدید کرایه تاکسی و اتوبوس و آژانس‌های تاکسی تلفنی از امروز چهار شنبه، ۱۷ فروردین‌ماه اعمال می‌شود.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه نرخ کرایه تاکسی۳۶ درصد و اتوبوس ۲۳ درصد افزایش یافته است، افزود: افزایش نرخ کرایه‌ها با همفکری نمایندگان راننده‌های تاکسی کارشناسی و تدوین و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر مورد تأیید فرمانداری هم قرار گرفته، رانندگان ملزم به رعایت نرخ‌های اعلام شده از سوی این سازمان هستند.

وی در خصوص عدم فعالیت ناوگان اتوبوسرانی در برخی از شهرک‌های کرمانشاه، گفت: شهرک حاشیه‌ای معمولا به دلیل بعد مسافت مسافر کمتری دارند ولی با این وجود این شهرک سرویس اتوبوس شرکت داشتند، اما با توجه به عدم استفاده شهروندان در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فعالیت اتوبوس‌ها در حال حاضر غیرفعال شده، ولی این سازمان این آمادگی را دارد که در صورت تقاضای سفر از سوی شهروندان خطوط اتوبوس را در این شهرک‌ها فعال کند.

شهبازی در خصوص طرح مصوب برای خرید اتوبوس‌های نو که در گذشته تصویب شده است، گفت: پیگیری‌های لازم از سوی مدیریت شهری و این سازمان برای اخذ تسهیلات مورد نیاز بازسازی و نوسازی انجام شده که بعد از سیر فرایند اداری آن در اولین فرصت تخصیص اعتبار لازم نسبت به این مهم داده خواهد شد و نوسازی ناوگان اتوبوس‌های فرسوده آغاز خواهند شد.

وی تصریح کرد: امسال ۵۳ دستگاه اتوبوس و ۴۰ دستگاه میدی باس شهری که قدرت مانور بیشتری در معابر شهری دارند و تعمیرات و نگهداری آن کمتر از اتوبوس است و به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود.

 

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه، خاطرنشان کرد: شهروندان تخلفات احتمالی را از طریق تلفن گویای ۱۳۳ گزارش کنند.