نخست وزیر پاکستان ضمن خبر دادن از توطئه خارجی برای سرنگونی دولت این کشور از مردم کشورش خواست تظاهراتی ضد آمریکایی برگزار کنند.
کد خبر: ۱۳۶۰۴۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، عمران خان، نخست وزیر پاکستان از یک توطئه خارجی برای سرنگونی دولت پاکستان خبر داده و اعلام‌کرد اقدام برای برکناری او تلاشی برای تغییر رژیم در این کشور با حمایت آمریکا است.

به گزارش شبکه الجزیره، نخست وزیر پاکستان گفت: «تلاش برای تغییر رژیم در پاکستان، دخالت آشکار آمریکا در سیاست داخلی ما است. از پاکستانی‌ها می‌خواهم که فردا در همه شهر‌ها برای رد توطئه علیه دولت تظاهرات کنند».

پیش از این کاخ سفید تلاش برای برکناری «عمران خان» از قدرت را تکذیب کرد. با این وجود شب گذشته وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت آمریکا در اسلام‌آباد را احضار کرد.

گفته می‌شود برخی مقامات آمریکایی حمایت خود را از طرح مخالفان برای اعلام بی کفایتی دولت عمران خان ابراز کرده اند.

عمران خان پیش‌تر گفته بود آمریکا او را تهدید کرده که دولتش را برکنار خواهد کرد. به گفته او، این تهدید پس از آن صورت گرفته که وی از وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاک پاکستان سر باز زد.

از سوی دیگر، رهبران مخالف عمران خان در پاکستان، نخست‌وزیر این کشور را یک خطر امنیتی می‌دانند. این افراد عمران خان را عامل منزوی شدن پاکستان در جهان عنوان کرده و دولت او را شکست خورده می‌دانند.

گفتنی است انتخابات پارلمان پاکستان نزدیک است و مخالفان و دولت پاکستان برای به دست آوردن بیشترین تعداد آرای نمایندگان پارلمان تلاش می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها