استاندار تهران با تاکید بر اینکه نوروز امسال در سطح استان در امنیت در حال سپری شدن است از افزایش ۴۹ درصدی مسافرت‌ها خبر داد و افزود: تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی مترو پرند و میلیارد تومانی مترو شرق تهران محقق خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۵۹۹۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، محسن منصوری ضمن تبریک سال جدید گفت: استان تهران در ایام نوروز هم پذیرای مسافران بوده و هم اعزام مسافرین را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام عید پایتخت امن توام با آرامش داشتیم، افزود: افزایش ۴۹ درصدی اعزام مسافران از تهران را شاهد بودیم که بخشی ناشی از کم تر شدن کرونا و بخشی به سبب افزایش فضای نشاط و امید در جامعه می‌باشد.

استاندار تهران تاکید کرد: در ایام پایانی سال رونقی در خرید و فروش و شب عید به وجود آمد و خوشبختانه باز آرامی داشتیم که با هماهنگی و مراقبت دستگاه‌ها تلاش می شود در ایام تعطیلات نوروز این وضعیت ادامه پیدا کند.

وی سپس با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر استانداران و فرمانداران در ایام عید در محل مأموریت گفت: پیگیری ستاد خدمات سفر و کاهش تلفات جاده‌ ای مورد تاکید رئیس جمهور بوده که جلسات به صورت روزانه در این زمینه برگزار می‌شود. در استان تهران به صورت روزمره با توجه به حجم ترددها حوادثی را شاهد بودیم ولی با پیگیری و مراقبت وضعیت کنترل شد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد وضعیت حمل و نقل ریلی در استان گفت: از اولویت‌های اساسی مجموعه دولت و همچنین استانداری توجه به ناوگان حمل و نقل بین شهری و ریلی است. مشکلاتی در استان تهران از جمله آلودگی هوا داریم که علل مختلفی دارد و یکی از دلایل آن فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل است، به علاوه ۹ میلیون جمعیت مستقر و ۱۴ میلیون جمعیت شناور در استان داریم که این مهم توسعه حمل و نقل ریلی را ضروری می سازد.

وی افزود: ۱۰ سال از شروع به کار مترو پرند می گذرد که به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و با مدیریت استانی این موضوع حل شد، بدین گونه که زمینی را تغییر کاربری دادیم و ارزش افزوده هزار میلیاردی ایجاد و در اختیار شهرداری قرار گرفت تا ما به ازای آن مترو پیگیری شود. در مورد مترو شرق که شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا را پشتیبانی می کند، ۱۷ سال از زمان آغاز به کار مترو می گذرد که ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داشت که بخشی از منابع اواخر اسفندماه به حساب شرکت راه‌آهن واریز شد و مابقی اعتبارات در قالب سفر رئیس‌جمهور پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در غرب استان تهران و شهرستان های شهریار، قدس و ملارد که شهرستان های پرجمعیت هستند کار مقداری عقب تر است و مقرر شد شهرداری های هفتگانه شرکت مشترک را تاسیس کنند و در قالب کنسرسیوم پروژه مترو غرب تهران پیگیری شود. پروژه دیگر مترو اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان می باشد که هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و از محل تهاتر نفت اعتبار آن تامین شد.

منصوری تاکید کرد: مترو پردیس ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد و با توجه به اینکه به حفاری، تونل و اقدامات مختلف نیاز دارد به موازات پیگیری می شود.

وی با اشاره به ضرورت جوانگرایی اظهار داشت: خود را مأمور پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب در راستای جوانگرایی می دانیم و معتقد هستیم اگر به جوانان واجد شرایط که توان و ظرفیت علمی، اجرایی و مدیریتی دارند فرصت داده شود سرعت پیشرفت کشور تغییر می‌کند. مجموع انتصابات مدیریتی استان تهران بیش از ۱۰ سال جوان‌تر شده، چرا که کادر انقلاب باید از میان این جوانان ایجاد شود و در سطح فرمانداری ها، مدیران کل و روسای دستگاه‌ها از ظرفیت جوانان استفاده شده است.

استاندار تهران همچنین در مورد شعار سال گفت: تهران مرکز استقرار صنایع و تولیدات دانش بنیان محسوب می‌شود و از مجموع ۶ هزار مجوز تولید دانش بنیان ۳۵۰۰ مجوز مربوط به تهران است. تمرکز جمعیتی، حضور ۲۰ درصدی صنایع در استان و گردش مالی بالا در تهران نوعی مزیت نسبی و منطقه ای در حوزه تولیدات دانش بنیان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های خوبی در استان تهران داریم و اقدامات زیرساختی پیگیری شده در این راستا هزار هکتار به مجموعه پارک علم و فناوری پردیس اضافه شده، هچنین موافقت شد که دو شهرک علم و فناوری مشابه علم و فناوری پردیس در تهران پایه‌گذاری شود. ۲۰ هکتار به شهرک شمس آباد اضافه شده و در منطقه ۲۲ نیز شهرک ۱۰ هکتاری احداث می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، منصوری تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی داریم که ۱۷۵ هکتار آن اختصاص به پارک فناوری اطلاعات دارد و کارهای مقدماتی شکل گرفته و پیگیری می شود تا به نتیجه مطلوب برسد، همچنین مشوق های مختلفی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها