نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌ المللی:

اروپایی‌ ها بازنده تحریم‌ها علیه مسکو هستند

سفیر روسیه با بیان اینکه کشورش بر خلاف آمریکا تمام تلاش خود را برای متوقف کردن جنایت های جنگی به کار می گیرد، گفت: جنایت های آمریکا و ناتو به دوران معاصر محدود نمی شود.
کد خبر: ۱۳۵۹۶۹۲

به گزارش جام جم آنلاین، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا گفت: زمان آن فرا رسیده است که همگان بدانند مسکو بر خلاف واشنگتن تمام تلاش خود را برای متوقف کردن جنایت‌ های جنگی به کار می‌گیرد.

آنتونوف همچنین افزود: هدف از عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، متوقف کردن روند نسل کشی طولانی مدت غیرنظامیان در دونباس و خلع سلاح نئو نازی‌ها در این کشور است.

سفیر روسیه در ادامه در واکنش به اتهام زنی‌های اخیر «ویکتوریا نولاند» معاون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه مقامات ارشد روس مسئول کشتار هزاران غیرنظامی اوکراینی و نظامی روس هستند، گفت: این اظهارات وقیح از سوی نماینده وزارت امور خارجه آمریکا، غیر قابل قبول است.

وی تصریح کرد: آمریکا باید مسئول شهرهای ویران شده و کشته شدن ده‌ها هزار نفر در یوگسلاوی، افغانستان، عراق، لیبی و سوریه معرفی می‌شد.

آناتولی آنتونوف تصریح کرد: جنایت‌ های بی شماری که در نتیجه مداخلات مسلحانه ایالات متحده و ناتو رقم خورده است، به دوران معاصر محدود نمی‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها