جنبش «انصارالله» یمن روز یکشنبه اعلام کرد، مرحله سوم عملیات"شکست محاصره" را انجام داده است. عربستان سعودی نیز گفت، تولید نفت خود را در یکی از تاسیسات آرامکو که مورد حمله این جنبش قرار گرفته، کاهش داده است.
کد خبر: ۱۳۵۹۴۰۵
به گزارش جام جم آنلاین،  این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیرو‌های مسلح این جنبش عملیات شکست محاصره را آغاز کردند که شرکت آرامکو در جده و اهداف حیاتی در جیزان را با موشک‌های بالستیک و بالدار هدف قرار داد و این عملیات با موفقیت انجام شد.

این جنبش بار دیگر به عربستان هشدار داد و گفت، هم اکنون طبق وعده داده شده حملات متمرکزی را بر اساس بانک اهداف ویژه شکست محاصره آغاز کرده است و در توسعه بانک اهداف در طول آینده تردیدی نخواهد داشت.

نیرو‌های مسلح انصارالله روز یکشنبه چندین حمله را علیه اهدافی در عربستان با هواپیما‌های بدون سرنشین و موشک انجام دادند.

وزارت انرژی عربستان گفت: یکی از حملات به پالایشگاه یسرف در شهر ینبع در دریای سرخ صورت گرفت که منجر به کاهش موقت تولید شد.

به گفته یکی از مقامات سعودی، دو پهپاد کارخانه گاز ینبع و یک پهپاد دیگر پالایشگاه یسرف که ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کند هدف قرار دادند.

نیرو‌های یمنی روز یکشنبه گفتند، حملات پهپادی و موشکی را علیه تاسیسات «حیاتی و مهم» از جمله تاسیسات آرامکو انجام دادند.

در همین حال، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان مدعی شد، پدافند هوایی، موشک‌های بالستیک شلیک شده به سمت جیزان در جنوب کشور و همچنین ۹ پهپاد را رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف همچنین اعلام کرد، یک نیروگاه در ظهران، یک پمپ بنزین در خمیس مشیط و یک نیروگاه گاز آرامکو در ینبع نیز هدف قرار گرفتند.

حملات یمنی‌ها همچنان ادامه دارد و ائتلاف عربی اعلام کرد، یک ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی آرامکو در جده شامگاه یکشنبه هدف قرار گرفت.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای این حملات را محکوم کرد و گفت، واشنگتن به حمایت کامل از شرکای خود در برابر حملات انصارالله ادامه خواهد دارد.

وی افزود: زمان پایان این جنگ فرا رسیده است، اما این تنها در صورتی رخ می‌دهد که حوثی‌ها با سازمان ملل همکاری کنند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها