یک مقام آمریکایی در میانه سردی روابط واشنگتن و ریاض اعلام کرد که دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا ارسال سامانه‌های ضد موشکی پاتریوت به عربستان را افزایش داده است.
کد خبر: ۱۳۵۹۳۸۶

به گزارش جام جم آنلاین، یک مقام ارشد دولت آمریکا یکشنبه شب تایید کرد که این سامانه‌ها به عربستان سعودی فرستاده شده اند.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت که این تصمیم در راستای وعده رییس جمهوری است که آمریکا از دوستان خود در منطقه حمایت خواهد کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه به یکی از شدیدترین حملات پهپادی و موشکی انصارالله یمن به تاسیسات حیاتی انرژی عربستان سعودی که باعث آتش سوزی در یک سایت و کاهش موقت تولید نفت شد، واکنش نشان داد.

اسوشیتدپرس در ماه سپتامبر گزارش داد که ایالات متحده حتی در حالی که عربستان با حملات هوایی حوثی‌ها مواجه است، سیستم دفاعی پاتریوت خود را از پایگاه هوایی شاهزاده سلطان به خارج از شهر ریاض منتقل کرده است.

عربستان در جنگ یمن که مدت زیادی به بن بست انجامیده، به سامانه‌های پاتریوت به شدت اعلام نیاز می‌کند.

روابط آمریکا و عربستان از زمان روی کار آمدن بایدن تیره شده است. رییس جمهوری آمریکا از برخورد مستقیم با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خودداری کرده و انصارالله یمن را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف کرده است.

کاخ سفید ماه گذشته برت مک گورک، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی در امور خاورمیانه و آموس هوخشتاین نماینده انرژی وزارت امور خارجه آمریکا را به ریاض اعزام کرد تا با مقامات سعودی در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله مهمترین آن‌ها جنگ جاری در یمن و منابع انرژی جهان صحبت کنند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها