رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای بیش از ۳۳۰ مورد طرح‌های امنیت و آرامش در محلات طی سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بیش از دو میلیون و ۳۵۱ هزار تماس امسال با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است.
کد خبر: ۱۳۵۹۰۲۹

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در نشست خبری که ظهر امروز در محل پلیس پیشگیری برگزار شد گفت: همانطور که می‌دانید پلیس پیشگیری یکی از پلیس‌ها در مجموعه انتظامی کشور است که پلیس مترو، یگان‌های حفاظت و کلانتری‌ها را شامل می‌شود.

روزی ۷۰۰۰ تماس با ۱۱۰ در سال جاری

وی با بیان پلیس پیشگیری پایتخت در سال جاری ۳۳۰ طرح امنیت و آرامش را در محلات را به اجرا در آورده است، گفت: همچنین در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۱۱ مورد طرح رعد را در تهران اجرا کرد.

موقوفه‌ای با بیان این که در ۱۱ ماهه امسال بیش از دو میلیون و ۳۵۱ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است، اظهار کرد: به طور میانگین روزانه ۷۰۰۰ تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ منجر به عملیات شده است.

انجام بیش از ۶۰۰ مورد تعقیب و گریز در تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انجام بیش از ۶۰۰ مورد تعقیب و گریز و مجرمان و متهمان در تهران خبر داد و گفت: بعضی از این عملیات‌ها از نقاط مرکزی شهر آغاز شده و تا حومه شهر و خارج از آن نیز ادامه داشته است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت در ۱۲ عملیات ماموران اقدام به شلیک به سمت سارقان کرده اند که در این میان دو تن از سارقان که اقدام به درگیری مسلحانه با ماموران کرده بودند به ضرب گلوله ماموران به هلاکت رسیدند. پلیس به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد که افراد مجرم اقتدارش را زیر سوال برده و خدشه دار کند و در نتیجه همین اقتدار پلیس در نزدیک به ۹۶ درصد از عملیات‌های تعقیب و گریز پلیس و مجرمان منجر به دستگیری آنان شده است.

تمهیدات پلیس پیشگیری تهران برای نوروز

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره تمهیدات پلیس پیشگیری تهران بزرگ برای تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ نیز گفت: برای نوروز امسال با تدابیر سردار فرمانده محترم انتظامی تهران بزرگ تمهیدات خوبی برای مقابله با سرقت در دستورکار قرار گرفته است. از جمله آن می‌توان به آماده باش تمامی پلیس‌ها و یگان‌ها اشاره کرد. پلیس پیشگیری نیز در این ایام در آماده باش کامل خواهد بود و گشت‌های موتوری، خودرویی، عملیاتی و پیاده پلیس به طور محسوس و نامحسوب در طول تعطیلات نوروز فعال خواهند بود.

موقوفه‌ای با بیان این که تمهیدات پلیس در ۳۵۴ محله تهران اجرا خواهد شد، ادامه داد: همچنین برنامه ریزی کرده ایم حدود ۳۰۰ چادر نیز در نقاط مختلف و محلات به عنوان پایگاه موقت پلیس در طول نوروز فعال باشد که این اقدامات از چند روز آینده آغاز شده و تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت. تیم‌های پیاده پلیس نیز اقدام به گشت زنی در کوچه‌ها و معابر خواهند کرد.

آسیب دیدگی جزئی ۷ مامور پلیس در چهارشنبه سوری

وی درباره چهارشنبه سوری نیز اظهار کرد: خوشبختانه امسال در مجموع تمهیدات اتخاذ شده و همچنین اقدامات انجام شده ما شاهد چهارشنبه سوری آرامی نسبت به سال‌های قبل بودیم، البته خوب است بدانید که اقدامات پلیس برای چهارشنبه سوری از حدود دو ماه پیش آغاز شده و در نتیجه آن از بسیاری از اماکن، صنوف بازدید شده و مواد محترقه قابل توجهی کشف شده که این‌ها از سوی تمامی پلیس‌های تخصصی که پلیس پیشگیری نیز در آن حضور داشته است انجام شده است.

موقوفه‌ای اضافه کرد: در مجموع و در میان تمام یگان‌های پلیس هفت نفر از ماموران دچار آسیب دیدگی سطحی و جزئی شده اند که با دستورات صادر شده سریعا به آن رسیدگی شده و الان حال تمام آن‌ها خوب است و آسیب دیدگی جدی نبوده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان این که باید از مردم نیز بابت همکاری خوبشان با پلیس تشکر کنیم گفت: در چهارشنبه سوری امسال هیچ خسارت به تجهیزات پلیس وارد نشده و حتی امسال انفجار سنگینی هم نداشتیم و تنها یک مورد انفجار جنت آباد بود که چند روز پیش رخ داده بود ارتباطی با چهارشنبه سوری نداشته است.

وی درباره کنترل محکومان و افراد دارای سابقه نیز گفت: ما در این مورد از همه امکانات استفاده خواهیم کرد و درباره افرادی که مرتکب جرم شده اند در ایام نوروز نظارت‌های خود را افزایش خواهیم داد در این میان از همه امکانات از جمله پابند الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.

موقوفه‌ای در پایان به شهروندان در ایام نوروز هشدار‌ها و توصیه‌هایی را ارائه کرد و گفت: لازم است شهروندانی که قصد انجام سفر دارند حتما تمهیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کنند از جمله اینکه از نگهداری اموال و اجناس قیمتی در منزلشان پرهیز کنند، حتما کلید خود را به افراد معتمد داده و اگر سفر طولانی مدت دارند از این افراد از منازل بازدید کنند در طول سفر نیز از همراه بردن اجناس و اشیای گرانقیمت خودداری کنند و همچنین هنگام پارک خودروی خود از بسته بودن تمام در‌ها و استفاده از قفل فرمان خودداری کنند اجناس و اموال خود مثل کیف و گوشی موبایل را داخل خودرو و در معرض دید قرار ندهند.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: پلیس تهران نوروز
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها