در بیانیه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری مطرح شد؛

«حمایت مسئولانه» از انسان‌های بی‌گناه در سراسر گیتی ضروری است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای جنایت عربستان سعودی در اعدام ۸۱ مسلمان را محکوم کردند.
کد خبر: ۱۳۵۸۸۷۸

به گزارش جام جم آنلاین، روح الله متفکرآزاد عضو هیأت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ اسفند) بیانیه نمایندگان مجلس را در محکومیت جنایت هولناک عربستان سعودی برای قتل عام مسلمانان قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در این روزها جهان با حوادث و وقایع مختلفی درگیری است که همانند همیشه آمریکا و عوامل غرب گرا در راستای استیلای روح استکباری این شیطان بزرگ جامعه جهانی را با مصیبت‌های فراوانی روبه رو ساخته است.

در این غوغای بین‌المللی و زیاده‌خواهی‌ها و گسترش سلطه‌جویانه ناتو به رهبری آمریکا که سبب خلق بحران شده است و همه مجامع جهانی را سرگرم خود کرده است، رژیم سفاک و بی‌رحم در عربستان سعودی بیش از ۸۰ نفر شیعه و سنی و انسان‌های آزادی‌خواه را گردن می‌زنند و به شهادت می‌رسانند.

این رژیم که در طول سالیان متمادی در برابر چشمان مجامع بین‌المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر نسبت به تخریب زیربناها و مردم مظلوم یمن وقیح‌ترین اقدامات را انجام داده است همچنان هر روز در داخل عربستان به کشتارهای وحشتناک دست می‌زند و هیچگونه صدای اعتراضی از حلقوم شیطانی آنان به گوش نمی‌رسد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایت هولناک و با ناامیدی از مجامع بین‌المللی نسبت به اینگونه جنایت‌ها از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم تا ضمن انجام وظایف روشنگری و بصیرت‌افزایی خود در عرصه بین‌المللی، اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها