فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سپاه در برابر توطئه‌‎ها و خباثت‌ دشمنان ایستاده است، گفت: ما هیچگاه مردم را تنها نمی‌گذاریم و به عنوان خادمان ملت در تمامی شرایط کنار آنها خواهیم بود.
کد خبر: ۱۳۵۸۰۶۳

به گزارش جام جم آنلاین، گردهمایی فرماندهان و پیشکسوتان جهاد و شهادت با حضور فرماندهان ادوار سپاه و جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان این نهاد انقلابی، در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این نشست صمیمی با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، از پیشکسوتان سال‌های باشکوه دفاع مقدس به عنوان منادیان عزت، همنشینان شهدا، مجاهدان ایثارگر و شجاع و معماران تاریخ پرافتخار این سرزمین یاد کرد و گفت: حماسه آفرینی‌های سال‌های دفاع مقدس نه تنها محدود به آن دوران، بلکه ماندگار و درس آموز برای آیندگان در تمامی ادوار تاریخ است.

وی با بیان اینکه جهاد زیباترین عمل صالح است و هیچگاه فراموش نخواهد شد گفت: با مشاهده وضعیت ناامنی‌های منطقه و جهان امروز آحاد ملت ایران با هر نوع تفکر و گرایشی، با زیباترین و دلنشین ترین تعابیر از حماسه‌های فرزندان نسل دوران دفاع مقدس یاد کرده و آنان را می‌ستایند.

سرلشکر سلامی در ادامه خطاب به فرماندهان و پیشکسوتان سپاه اظهار کرد: اگر امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان شجره طیبه و تناور می‌درخشد، توسط شما عزیزان تکوین یافته و مرهون مجاهدت‌های طلایه داران ایثار و جهاد است و به فضل الهی امروز در مرحله تکامل این بنای عظیم هستیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در میدان مرکزی همه مخاطرات و تهدیدات دشمنان قرار دارد و هیچ ظرفیتی از دشمن برابر انقلاب اسلامی بیکار نیست، گفت: حتی به نظر می‌رسد رخدادها و تحولات اخیر اروپا، ایران را از اولویت خارج نکرده است و دشمن از تمام مسیرها و جهات اعم از تحریم اقتصادی، ارعاب نظامی، عملیات روانی، جنگ اطلاعاتی و عملیات برای قطع نفوذ منطقه‌ای، به میدان آمده است تا امتداد این تهدیدات را به آسیب‌های درونی متصل کند اما سپاه محکم و استوار برابر توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان ایستاده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز دشمن در جبهه‌ای وسیع و در فواصل دور درگیر است، اظهار کرد: دشمنان سردار عزیز ما حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند تا به گمان باطل خود قائمه مقاومت را بیاندازند اما جوشش خون حاج قاسم بسیاری از ظرفیت‌ها و صحنه‌ها را فعال‌تر کرد و دشمنان ما امروز در تمامی صحنه‌ها شکست خورده و مستأصل هستند.

سرلشکر سلامی مقاومت را تنها راه عزت و سعادت دانست و با بیان اینکه امروز برابر دشمنان دست برتر را داریم، گفت: دستاوردهای شکوهمند امروز ما ثمره تبعیت از رهبری و همراهی و همدلی مردم است؛ ما هیچگاه مردم را تنها نمی‌گذاریم و به عنوان خادمان ملت، در تمامی شرایط کنار آنها خواهیم بود.

حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه نیز در این مراسم با بیان اینکه سپاه همواره خار چشم دشمنان بوده است گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دلیل حمله دشمنان به سپاه کارآمدی و اثرگذاری این نهاد انقلابی و مردمی است و امروز برای توسعه و گسترش این فرهنگ عاشورایی همراهی و کمک پیشکسوتان جهاد و شهادت بسیار مؤثر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین خاطرنشان کرد: امروز نظام ولایی ما به برکت برخورداری از ولی فقیه آگاه و دوراندیش، ملت و امتی بصیر و قهرمان و نیروهای مسلح مقتدر و شجاع، مسیر اعتلا و پیشرفت را با اقتدار طی می‌کند.

حجت الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه امت ولایت‌مدار شکست‌ناپذیر است، گفت: تمامی توفیقات ارزشمندی که امروز نظام اسلامی ما از آن برخوردار است به برکت پیوند عمیق امت و ولایت حاصل شده است.

همچنین در این مراسم دکتر محسن رضایی فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس پاسداری از انقلاب اسلامی را افتخاری بزرگ دانست و با بیان اینکه خداوند متعال را شاکریم که در زمره سربازان ولایت قرار گرفتیم از سپاه و بسیج به عنوان ظرفیت‌های مهم و تعیین‌کننده نظام اسلامی برای پیشرفت و رفع مشکلات مردم نام برد.

سرلشکر دکتر سید یحیی صفوی فرمانده اسبق سپاه هم در این مراسم با اشاره به تأثیرگذاری حوادث بزرگ بین المللی در جغرافیایی فراتر از نقطه وقوع و ضرورت هوشمندی در مواجهه با آنها تصریح کرد: ما و جبهه مقاومت باید راهبرد دشمنان جهانی مانند رژیم مافیایی و بحران ساز آمریکا و دشمنان منطقه‌ای مانند صهیونیست‌ها و هم پیمانان آن را به ویژه در حوزه جنگ‌های نیابتی، اقتصادی و فرهنگی در آینده را به خوبی بشناسیم و با رصد رویدادها و روندها، راهبرد آنان را درست تشخیص بدهیم و در یک اجماع و فهم مشترک در سطوح راهبردی، به مقابله مناسب و موفق با آنها بپردازیم.

سرلشکر جعفری فرمانده سابق سپاه نیز در سخنانی نقش مردم را در تمامی صحنه‌های اساسی فراروی انقلاب تعیین کننده برشمرد و اظهار کرد: همان گونه که در دوران دفاع مقدس حضور و نقش آفرینی مردم جنگ تحمیلی را به دورانی سراسر شکوه و افتخار مبدل کرد؛ در گام دوم انقلاب اسلامی نیز حضور و همراهی مردم می‌تواند ایفاگر نقش تعیین کننده و مهم باشد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها