نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از دیدار خود با معاون سازمان انرژی اتمی و معاون وزیر خارجه کشورمان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۶۰۷۳

به گزارش جام جم آنلاین، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: دکتر علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات وین در حال حاضر در تهران است، اما همکارانش در وین باقی مانده‌اند. امروز با بهروز کمالوندی، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و رضا نجفی، معاون وزیر خارجه دیدار کردم.

دور هشتم مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام با حضور غیر مستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم‌ های یکجانبه علیه ایران و بازگشت واشنگتن به این توافق این روزها در وین، پایتخت اتریش در جریان است.

مذاکرات وین برای احیای برجام در روزهای اخیر به تبادل آخرین پیشنهادها و دیدگاه‌های طرف‌های مختلف برای عبور از معدود اختلافات باقیمانده گذشت.

به نظر می‌آید پیشرفت در مذاکرات برای رسیدن به توافقی مرضی‌الطرفین به بیش از ۹۸ درصد و هیات‌ها به کفایت مذاکرات رسیده‌اند و توافق در انتظار تصمیمات سیاسی در دو سوی میز است.

هیات‌های مذاکره‌کننده در سطوح مختلف سیاسی، حقوقی و فنی در حال بررسی آخرین مراحل ترتیبات اجرایی توافقی هستند که بتواند توافق به دست آمده در سال ۲۰۱۵ را یک بار دیگر به اجرا درآورد؛ توافقی که در مه ۲۰۱۸ با خروج یکجانبه آمریکا از آن و اجرانشدن تعهدات از سوی آمریکا و سه کشور اروپایی کان لم یکن باقی ماند.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها