مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

برنامه‌ریزی‌ برای ذخیره‌سازی و تأمین بنزین نوروزی انجام شده است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آمادگی این شرکت برای تأمین بنزین مورد نیاز مردم در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۵۰۸۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، «کرامت ویس‌کرمی» گفت: پیش‌بینی ما این است که تردد در تعطیلات نوروز امسال به مراتب از تعطیلات سال‌های گذشته بیشتر خواهد بود و روند مصرف بنزین در نوروز پیش رو افزایشی است.

وی افزود: مصرف بنزین کشور در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۹۹، حدود ۱۶ درصد افزایش یافته است و هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، این رقم باز هم افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی مناسب فرآورده در انبار‌های نفت کشور و تأمین بنزین نوروزی انجام شده است و از ابتدای اسفند نیز عملیات سرکشی از جایگاه‌های مناطق سی‌وهفت‌گانه آغاز می‌شود.

ویس‌کرمی گفت: مأموران و گروه‌های عملیاتی ما به جایگاه‌های عرضه سوخت مناطق عملیاتی و حوزه ستادی می‌روند و ضمن بررسی مسیر‌های مختلف در کشور، نواقص و کاستی‌ها را بررسی، پیگیری و برطرف می‌کنند.

وی اظهار کرد: امیدواریم برای تعطیلات نوروز که شروع عملیاتی آن روز ۲۵ اسفندماه است، آمادگی کامل داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه بازدید جایگاه‌های عرضه سوخت کشور طبق رویه سال‌های گذشته انجام می‌شود، تأکید کرد: با توجه به شرایط سخت کرونا در سال‌های گذشته با محدودیت و ممنوعیت تردد روبرو بود، اما امیدواریم در نوروز ۱۴۰۱ گلگشت‌های نوروزی خود را فعال کنیم.

ویس کرمی تصریح کرد: از ابتدای اسفندماه برنامه‌ریزی برای اعزام اکیپ‌های عملیاتی و تیم‌های بازرسی به مناطق مختلف کشور را انجام می‌دهیم تا آمادگی کامل جایگاه‌ها را احراز کنند و با توجه به افزایش تعداد سفرها، بتوانیم خدمات خوبی را در بحث سوخت‌رسانی در ایام نوروز پیش‌رو ارائه کنیم.

وی گفت: پیش‌بینی ما این است که نوروز امسال متفاوت با سال‌های قبل است و اگر محدودیت‌های کرونایی نداشته باشیم، مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی پیش‌رو، روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره وضع عرضه سوخت هوایی در کشور گفت: تولید ما در داخل کشور، بیش از نیاز است. روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی در کشور توزیع می‌شود که این رقم در ایام نوروز با توجه به افزایش تقاضا، بیشتر می‌شود و به میانگین روزانه تا ۵ میلیون لیتر نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، سفر‌های نوروزی در ۲ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا محدود بود و همین موضوع باعث شده بود تا مصرف بنزین نیز در این زمان با کاهش همراه شود.

تا آنجا که در نوروز سال ۱۳۹۹، مصرف روزانه بنزین تا ۴۰ میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد و این در شرایطی بود که همواره مصرف بنزین در نوروز بالاترین میزان را به ثبت می‌رساند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها