وزیر خارجه : گفتگو‌ها در نقطه حساسی قرار دارد / اروپایی ها به خطوط قرمز ایران توجه کنند

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه آلمان آنالنا بربوکـ، ملاقات و در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
کد خبر: ۱۳۵۵۰۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، امیر عبداللهیان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه آلمان آنالنا بربوکـ، ملاقات و در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وزیر امورخارجه با توجه به اینکه اولین ملاقات دو طرف بعد از انتصاب خانم بربوک به سمت وزیر امورخارجه دولت جدید آلمان بود، ضمن تبریک برای ایشان و دولت جدید آلمان آرزوی توفیق نمود.
وزیر امورخارجه در این ملاقات با اشاره پیشته روابط و همکاری‌های که دو کشور و در برخی حوزه‌های مورد علاقه دوجانبه داشته اند، بر آمادگی تهران برای برگزاری کمیسیون مشترک در اولین فرصت مورد توافق اشاره و بر آمادگی تهران برای گسترش روابط فی ما بین در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی علمی و همکاری‌های فنی و بخش‌های خصوص تاکید نمود.
 
 امیر عبداللهیان همچنین در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت گفتگو‌ها در وین با همتای آلمانی خود تبادل نظر نمود و با تاکید بر اینکه تهران از روز اول عزم جدی برای یک توافق خوب داشته اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد طرف‌های اروپایی و برجامی خطوط قرمز ایران را با دقت در نظر داشته و تلاش نمایند پس از سال‌ها بی‌عملی، نقش موثری در تامین حقوق مشروع ایران به عنوان طرف متضرر از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا داشته باشند.

امیر عبداللهیان با رد برخی اظهارات در خصوص تعیین ضرب الاجل‌های ساختگی، تاکید کرد تهران کیفیت توافق را در کنار عنصر زمان می‌بیند و اگر همین امروز به خواسته‌های مشروع تهران توجه شود می‌توان در وین به توافق دست یافت. وی تاکید نمود ضروری است در این گام‌های آخر طرف مقابل اشتباه محاسباتی نکرده و مذاکرات را به فضای رسانه‌ای نکشاند.
خانم بربوک نیز با تشکر از اظهارات وزیر امورخارجه و استقبال از گسترش همه جانبه روابط، بر عزم برلین در این خصوص تاکید نمود.
وزیر امور خارجه آلمان با مرور پیشرفت‌ها در وین اظهار داشت گفتگو‌ها در نقطه حساسی قرار دارد و لازم است همه طرف‌ها حداکثر تلاش خود را بنمایند تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان از این مرحله عبور کرد و فصل جدیدی را گشود. وی با تاکید بر رعایت حقوق ایران خواستار تشدید فعالیت‌ها برای رسیدن به یک توافق خوب در وین شد.
در این‌ملاقات برخی موضوعات‌مورد علاقه و اهتمام فی ما بین از جمله مسائل منطقه‌ای و نیز موضوعات کنسولی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
منبع: وزارت امور خارجه
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها