حمایت ویژه از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو |  ثبت ۱۸ هزار و ۸۳۳ مورد چندقلوزایی در سال 1401
خانواده‌های دارای فرزند چند قلو زیر چتر بنیاد 15 خرداد قرار می‌گیرند

حمایت ویژه از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو |  ثبت ۱۸ هزار و ۸۳۳ مورد چندقلوزایی در سال 1401

طبق ابلاغ سازمان اداری و استخدامی

مرخصی زایمان برای مادران شاغل صاحب دوقلو و بیشتر یک ساله شد

سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه‌ای میزان مرخصی زایمان مادران شاغل که صاحب دو قلو و یا بیشتر می‌شوند را ۱۲ ماه معادل یک سال اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۵۵۰۳۹

به گزارش جام جم آنلاین، در این بخشنامه آمده است؛ ابلاغ مدت مرخصی زایمان یک قلو و دوقلو و بیشتر برای زنان شاغل در بخش دولتی و غیردولتی (بخشنامه شماره ۶۵۷۸۲ مورخ بیست و چهار بهمن  ۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور).

بخشنامه به تمامی دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی ایران.

در راستای اجرای بند (الف) ماده (۱۷) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مصوب ۲۴‏مهر۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی و حفظ هماهنگی در دستگاه‌های اجرایی موارد ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌گردد:

۱‏- مدت مرخصی زایمان یک قلو و دوقلو و بیشتر برای زنان شاغل در بخش دولتی و غیردولتی به ترتیب ۹ و دوازه ماه تمام، با پرداخت تمام حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط تعیین می‌شود. در صورت درخواست مادر تا دو ماه از این مرخصی در ماه‌های پایانی بارداری قابل استفاده است.

۲‏- زنان شاغل که در زمان لازم الاجرا شدن قانون مذکور، در مرخصی زایمان دوقلو و بیشتر به سر می‌برند و سن فرزندان آنها کمتر از یکسال است، از مرخصی دوازده ماه با پرداخت تمام حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط بهره‌مند خواهند شد.

۳- تاریخ اجرای این بخشنامه از زمان لازم الاجرا شدن قانون مورد اشاره تعیین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها