سفارت کشورمان در کی یف:

هموطنان ایرانی مقیم اوکراین ارتباط خود را با سفارت ایران حفظ کنند

سفارت ایران در کی یف در اطلاعیه‌ای درباره اوضاع اوکراین، ضمن دعوت هموطنان ایرانی مقیم به حفظ آرامش، از آنان خواست با ایجاد آمادگی برای شرایط اضطراری احتمالی، ارتباط خود را با سفارت به منظور آگاهی از توصیه‌های ضروری حفظ کنند.
کد خبر: ۱۳۵۴۲۸۰

به گزارش جام جم آنلاین، در پی تحولات اخیر در اوکراین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف امروز (شنبه) ۲۳ بهمن ماه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به هموطنان گرامی مقیم اوکراین و آرزوی سلامتی برای آنان و سرافرازی ایران عزیز، به آگاهی می‌رساند، در پاسخ به پرسش های مکرر آنان در خصوص احتمال تنش و درگیری در مرزهای شرقی اوکراین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف، ضمن دعوت هموطنان به حفظ آرامش، از آنان درخواست می‌کند با ایجاد آمادگی برای شرایط اضطراری احتمالی، ارتباط خود را با سفارت به منظور آگاهی از توصیه‌های ضروری حفظ کنند.

تامین سلامتی و امنیت اتباع ایرانی حائز اهمیت اساسی

در این اطلاعیه آمده است: بدیهی است سفارت جمهوری اسلامی، تامین سلامتی و امنیت اتباع ایرانی را حائز اهمیت اساسی دانسته و این امر مهم را در اولویت وظایف خود قرار داده است. بر این اساس توصیه‌های لازم در اطلاعیه‌های بعدی به آگاهی هموطنان عزیز خواهد رسید.

به گزارش فارس، در هفته‌های اخیر مقام‌های ارشد آمریکا و برخی متحدان بارها ادعای تدارک روسیه برای حمله به اوکراین را مطرح و همزمان اقدامات تحریک آمیزی از قبیل ارسال سلاح به اوکراین و همچنین اعزام نیروهای نظامی ناتو به لهستان و برخی دیگر از کشورهای شرق اروپا را انجام داده‌اند. ‌

گفتنی است، سعید خطیب‌ زاده سخنگوی وزارت خارجه چهارم بهمن ماه درباره تحولات اوکراین و تنش پیش آمده بین روسیه و غرب گفته بود: جمهوری اسلامی ایران با دقت و از نزدیک تحولات اوکراین را پیگیری می‌کند، تلاش کردیم با طرف‌هایی که در موضوع هستند رایزنی‌های خودمان را داشته باشیم راه حلی که ما برای همه تنش ها و بحران‌های منطقه‌ای در نظر می‌گیریم گفتگو و راه حل سیاسی و دیپلماتیک است و امیدواریم با کاهش تنش با چنین گفتگوهایی نزدیک شویم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها