فرمانداری استانبول اعلام کرد توفان روز دوشنبه با بادهای شدید، دست کم چهار کشته و 38 مجروح برجای گذاشت.
کد خبر: ۱۳۵۰۴۴۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوشنبه بر اثر توفان با بادهای شدید در این کلانشهر، دست کم چهار نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته  اداره مدیریت بلایا و فوریت‌های اضطراری ترکیه، دست‌کم ۳۸ نفر مجروح شده‌اند.
به گزارش روزنامه «ینی شفق» ترکیه، این اداره افزود خدمات اضطراری برای ارائه کمک به افراد نیازمند سخت در تلاش است. 

از صبح روز دوشنبه شهر استانبول ترکیه که محل زندگی بیش از ۱۵ میلیون نفر است با بادهای قوی مواجه شد که درختان را ریشه‌کن کرد، بام خانه‌ها را از جا کند و حتی یک برج ساعت را واژگون کرد.
 
مقام‌های هواشناسی ترکیه گفتند که باد با سرعت ۱۲۹ کیلومتر در ساعت در ناحیه «بیلیک‌دوزو» استانبول وزید که همچنین با بارش باران همراه با گل و لای همراه شد. 

برخی از قایق‌های پهلو گرفته در مالتپه و پندیک به دلیل طوفان متحمل خسارت شدیدی شدند که همچنین باعث برخورد یک کشتی باری با اسکله در بندر آمبرلی شد.

در میان توفان، مقامات ترکیه حمل و نقل دریایی را لغو کردند و تنگه بسفر - که دریای مدیترانه و دریای سیاه را به هم متصل می‌کند - برای تردد کشتی‌ها در هر دو جهت بستند.
 
تعداد بازدید : 60
 
تعداد بازدید : 36
 

همچنین در مواجهه با شرایط نامطلوب هوایی، شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز دستکم شش هواپیما را که قادر به فرود نبود به فرودگاه‌های خارج از استانبول فرستاد.

مقامات ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کردند که بیشتر مناطق ترکیه تا روز سه‌شنبه تحت تأثیر بادهای شدید و توفان قرار می‌گیرد و از مردم خواستند تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از آسیب در شرایط جوی بد انجام دهند.
در اطلاعیه بعدی فرمانداری استانبول اعلام کرد که به دلیل تداوم تاثیر توفان در این شهر، آموزش به مدت یک روز متوقف شد.

به گفته مقام‌های هواشناسی ترکیه، وزش باد شدید و توفان امشب و فردا با سرعت وزش باد تا ۹۰ کیلومتر در ساعت تا ساعت ۶ بعد از ظهر در استانبول ادامه خواهد داشت. 

در مجموع ۱۱۶ حادثه از جمله ریشه‌کن شدن درختان و کنده شدن سقف‌ها در استان‌های بورسا، بولو، تکیرداغ و یالوا رخ داده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها