محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از پروژه علمی تحقیقاتی چشمه نور قزوین بازدید کرد.
محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از پروژه علمی تحقیقاتی چشمه نور قزوین بازدید کرد.
کد خبر: ۱۳۴۷۹۵۰

به گزارش جام جم آنلاین قزوین، اسلامی در جریان بازدید از این پروژه گفت: قزوین یکی از کانون های مهم در علمی و اقتصادی کشور است و اجرای این پروژه به تاثیرگذاری بیشتر قزوین در این حوزه ها کمک می کند.

وی افزود: چشمه نور از بزرگترین پروژه های دانش محور علمی و تحقیقاتی منطقه به شمار می رود.

اسلامی گفت: این طرح پس از راه اندازی مرکز استقرار پژوهشگران و دانشمندان زیادی می شود و به توسعه علمی کشور در بخش های مختلف از جمله پزشکی و صنعتی بسیار کمک خواهد کرد.

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین نیز در این بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را همراهی می کرد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه از مرکز پرتو فرآیند نوین مجهز به شتاب دهنده الکترون در زمینه نگهداری و ماندگاری بالای محصولات کشاورزی و دبیرستان انرژی اتمی قزوین بازدید کرد.

طرح چشمه نور ایران (شتابگر ملی)، تشعشعات مختلف هسته ای که دارای کاربردهای علمی متعدد هستند برای انجام طرح های تحقیقاتی، علمی و اکتشافات توسط دانشمندان و متخصصان در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

این طرح ملی با هدف رسیدن به پرتوهای نوری بسیار درخشنده (میلیاردها برابر درخشنده تر از نور خورشید) که راه را برای انجام آزمایش های دقیق در رشته های مختلف هموار می سازد، ساخته می شود.

این طرح که یک آزمایشگاه بزرگ علمی محسوب می شود، در حوزه های مختلف علمی از جمله پزشکی، فیزیک، شیمی، الکترونیک، داروسازی و کشاورزی دارای کاربرد خواهد بود.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها