رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد

خروج سامانه بارشی فعلی از کشور و ورود سامانه جدید از سه شنبه

سازمان هواشناسی کشور، از بارش باران و کاهش دما در بیشتر مناطق ایران، از امروز تا اوایل هفته آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۳۴۷۱۵۷

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان هواشناسی و بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (جمعه) در مناطقی از شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس، به‌ ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

بر اساس این گزارش، شنبه و یکشنبه (۲۲ و ۲۳ آبان) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، برخی نقاط اردبیل و غرب گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، استان‌های ساحلی دریای خزر، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و برخی مناطق اصفهان افزایش ابر، رگبار، بارش برف و وزش پراکنده باد رخ می‌دهد.

این سازمان از روند کاهشی دمای هوا در بیشتر مناطق کشور از ابتدای هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: در پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌ ویژه در زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود و در این مدت، دریای عمان نیز مواج است.

همچنین سازمان هواشناسی از بارش باران،‌ برف، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ۱۶ استان و ورود سامانه بارشی طی سه شنبه آینده به کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی امروز پایتخت نیز اعلام کرد: آسمان تهران امروز (۲۱ آبان) ابری، گاهی همراه با مه رقیق در بعضی ساعات بارش باران، گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت امروز (جمعه) ۱۲ و ۶، شنبه ۱۳ و ۵، یکشنبه ۱۵ و ۷ و دوشنبه ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود و از امروز (جمعه) تا یکشنبه کاهش محسوس دما (به طور میانگین ۴ تا ۸ درجه) و در ارتفاعات شمالی یخبندان شبانه سطح زمین و گاهی کولاک برف پیش بینی می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها