هیئت هماهنگی احزاب شیعه عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی شیعیان» بار دیگر مخالفتش را با تمدید دوره دوم نخست وزیری مصطفی الکاظمی اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۴۵۰۰۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،  فرستاده هیات هماهنگی احزاب شیعه عراق در پیامی به هیئت مذاکره‌کننده جریان صدر اعلام کرده "رهبران جناح‌های شیعه در جلسه قبلی توافق کردند نخست‌وزیر آتی به صورت توافقی و از درون احزاب شیعه باشد و با رضایت همگان و براساس منافع عالی عراق انتخاب شود. "

این منبع افزود: در داخل هیات هماهنگی درباره مخالفت با تمدید دور دوم نخست وزیری مصطفی الکاظمی توافق و اجماع وجود دارد.

به گفته این منبع، چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی از جنبش صدر خواسته است تا "با نمایندگان احزاب شیعه برای رسیدن به توافق بر سر انتخاب فرد مناسب برای نخست وزیری رایزنی کند. "

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر یکشنبه از قصد خود برای تشکیل دولت اکثریت ملی خبر داد و در عین حال اشاره کرد که به جز «مسئله اصلاحات داخلی و خارجی» با دیگر جناح‌های سیاسی اختلافی ندارد.

جریان صدر به رهبری مقتدی صدر همچنین در پاسخ به مخالفان نتایج انتخابات عراق اعلام کرد که دیدگاه سیاسی آن نسبت به گذشته تغییر کرده است و این بار سهمیه بندی و تقسیم قدرت را نمی‌پذیرد.

بر اساس اعلام نتایج از سوی کمیسیون انتخابات، جریان صدر با کسب ۷۳ کرسی پارلمان در صدر نتایج انتخابات پارلمانی عراق که در ۱۰ اکتبر برگزار شد، قرار دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها