jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۴۷۳   ۰۶ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: در شهر‌هایی که اکنون قرمز شده اند هنوز واکسیناسیون کرونا در آن‌ها تکمیل نشده بود و به ایمنی جمعی نرسیده بودند و رعایت نکردن شیوه نامه‌ها در این شهر‌ها گزارش شده بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دکتر جماعتی افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تنهایی می‌تواند تا ۳۰ درصد پیشگیری را ایجاد کند و با واکسیناسیون کرونا هم حداقل ۷۰ درصد پیشگیری از بیماری ایجاد می‌شود.

وی گفت: واکسیناسیون علاوه بر پیشگیری می‌تواند باعث کاهش شدت بیماری شود و میزان بستری و مرگ و میر را به طور محسوسی کاهش دهد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا افزود: تا الان حدود ۶۰ درصد مردم دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و ما انتظار داریم براساس روند واکسیناسیون تا اوایل بهمن به ایمنی جمعی برسیم.

جماعتی گفت: هموطنان در نظر داشته باشند که یک دُز واکسن ایمنی ایجاد نمی‌کند و حتما باید هر دو دُز را تزریق کنند و در افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و یا سیستم ایمنی آن‌ها ضعیف است حتی دُز سوم هم باید تزریق شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها