jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۳۶۸   ۰۵ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۰

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام کرد:

توصیه به تزریق دوز چهارم واکسن کرونا به افراد دارای نقص ایمنی

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام کرد: تزریق دوز چهارم واکسن کروناویروس به افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف ضروری خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در دستورالعمل جدید خود اعلام کرده است: به افرادی با سیستم ایمنی ضعیف توصیه می‌شود که دوز چهارم واکسن کووید-۱۹ را تزریق کنند.

بنابر اعلام این مرکز، افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند و دارای نقص سیستم ایمنی متوسط یا شدید هستند، ممکن است شش ماه پس از دریافت سومین دوز واکسن مدرنا یا فایزر به تزریق دوز دیگر نیاز داشته باشند.

طبق اعلام این مرکز، دوز چهارم را می‌توان از هر یک از واکسن‌های موجود انتخاب کرد. افرادی دارای نقص ایمنی متوسط تا شدید، افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان، دریافت‌کنندگان عضو پیوندی یا افراد آلوده به ویروس HIV را شامل می‌شوند.

به گزارش ایسنا، آمار‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان می‌دهد: حدود ۹ میلیون نفر از مردم این کشور در این گروه قرار دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها