jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۹۱۰   ۰۳ آبان ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۷

به گزارش رسانه های محلی، انفجار مهیبی انبار مهمات «نیروهای دمکراتیک کردستان سوریه» که مورد حمایت نظامیان اشغالگر آمریکا قرار دارند، در غرب «الرقه» نابود کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، «دیدبان حقوق بشر سوریه» متعلق به معارضان سوری که مقر آن در لندن قرار دارد، از وقوع انفجار‌های بزرگی در انبار مهمات متعلق به نیرو‌های دمکراتیک کردستان سوریه (SDF) در شهر «الطبقه» در حومه غربی الرقه خبر داد.

این دیدبان گزارش داد، انفجار دیشب (یکشنبه شب) در انبار مهمات کرد‌های سوری مورد حمایت آمریکا آنچنان مهیب بود که صدای آن منطقه را به لرزه درآورد.

دیدبان معارضان سوری افزود: صدای شدیدی که دیشب شهر الطبقه را به لرزه درآورد، ناشی از انفجار انبار مهماتی بود که در مدرسه‌ای نزدیک سد فرات در این شهر قرار داشت.

این دیدبان اضافه کرد که علت انفجار هنوز مشخص نشده و از تلفات احتمالی آن نیز تاکنون خبری منتشر نشده است.

نیرو‌های کرد مورد حمایت آمریکا در سوریه، شهر الطبقه که بزرگترین سد‌های سوریه مانند «سد فرات»، «سد بعث» و «سد تیشرین» در آن قرار گرفته، در اشغال خود دارند.

پس از شکست گروه تروریستی «داعش» در الرقه، کنترل حومه غربی این شهر میان نیرو‌های کرد سوری که مورد حمایت نظامی و لجستیکی آمریکا قرار دارند و نیرو‌های ارتش سوریه تقسیم شده است. نیرو‌های کرد سوری بیشتر مناطق غرب الرقه را اشغال کرده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها