jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۷۶۹   ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۹:۱۳

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نسبت به جانباختن موتورسواران در حوادث ترافیکی هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ احسان مومنی در گفتگو با ایسنا با هشدار نسبت به سهم موتورسیکلت سواران از حوادث رانندگی در معابر پایتخت گفت:‌ متاسفانه در هفته گذشته چهار مورد تصادف منجر به فوت در سطح معابر شهر تهران رخ داده که چهار مورد آن مربوط به موتورسواران بوده است.

وی با بیان اینکه عمده حوادث مربوط به تصادفات موتورسیکلت سواران درپی بی‌احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات رخ داده است، تصریح کرد:‌ تصادف نخست در ظهر روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در جاده قوچ حصار در محدوده منطقه ۱۹ شهرداری تهران رخ داد و در جریان آن یک دستگاه وانت پیکان به علت تجاوز به چپ با یک دستگاه موتورسیکلت برخورد کرد که درپی آن راکب موتورسیکلت که مردی حدودا ۴۵ ساله بود در دم جان خود را از دست داد.

مومنی ادامه داد:‌ دومین تصادف در ساعت ۲۳ دوشنبه هفته گذشته در مسیر شرق به غرب بزرگراه آبشناسان رخ داد و در جریان آن یک دستگاه موتورسیکلت به علت عبور از محل ممنوع با سواری بنز برخورد کرد که در این حادثه نیز متاسفانه موتورسیکلت سوار ۳۶ ساله دردم جان خود را از دست داد. سومین حادثه نیز حدود دو ساعت بعد و در ساعت یک بامداد روز سه شنبه در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران محدوده پل مدیریت رخ داد و موتورسیکلت سواری ۲۲ ساله به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و علت تخطی از سرعت با گاردریل کناری بزرگراه برخورد کرده و در دم فوت کرد.

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به چهارمین حادثه گفت:‌ تصادف چهارم در ساعت ۳:۴۰ بامداد روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه رخ داد و یک دستگاه موتورسیکلت که در حال حرکت در مسیر شرق به غرب خیابان کلهر بود، به علت عدم رعایت حق تقدم با یک دستگاه کامیون برخورد کرد و متاسفانه راکب ۳۰ ساله موتور جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه عابران پیاده و موتورسیکلت سواران جزو آسیب‌پذیرترین کاربران ترافیکی هستند، گفت:‌ لازم است موتورسواران در حین رانندگی با موتورسیکلت حتماً از کلاه ایمنی استفاده کرده و در ساعات خلوتی معابر با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا در صورت مشاهده هرگونه خطر بتوانند به راحتی وسیله نقلیه خود را کنترل یا متوقف کنند.

وی حرکت در خطوط ویژه، حرکت در پیاده رو، حرکت در خلاف جهت و انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت را نیز جزو تخلفات خطرآفرین توصیف کرد و گفت:‌ راکبان موتورسیکلت نیز مانند سایر وسایل نقلیه باید نسبت به رعایت قوانین و مقررات اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها