jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۵۴۰   ۲۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۷:۵۹

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تهیه قرص‌ های لاغری از عطاری‌ ها هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سردار مجید کریمی، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در گفتگو با  اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به اینکه آیا ماده مخدر جدیدی وارد کشور شده است یا خیر؟ اظهار کرد: طی سال‌های اخیر ماده مخدر جدیدی وارد کشور نشده است.

وی در واکنش به اینکه کدام یک از مخدر‌ها یا روانگردان‌ ها خطرناک‌تر از دیگر هستند، گفت: همه مواد مخدر و روانگردان‌ ها خطرناک هستند و تاثیرات مخربی را برروی افکار و جسم مصرف کنندگان می‌گذارد، اما ماده روان گردان شیشه و گل بیشترین آسیب پذیری را دارد که هم به لحاظ جسمی و هم از نظر روحی و روان بر روی مصرف کنندگان تاثیر سوء دارد.

سردار کریمی با بیان اینکه اغلب گزارش‌هایی مبین بر خرید و فروش مواد مخدر در قالب دارو‌ها به دست ما می‌رسد، تصریح کرد: به عنوان مثال در گذشته پرونده‌ای تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت که افرادی در قالب فروش قرص لاغری اقدام به عرضه ماده روانگردان شیشه می‌کنند.

وی افزود: پس از بررسی این پرونده مشخص شد که افرادی مواد روانگردان شیشه را در قالب قرص‌های لاغری بسته بندی کرده و با عنوان قرص‌های لاغری اقدام به توزیع آن بین جوانان و مصرف کنندگان می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با تاکید بر اینکه هموطنان قرص‌ های لاغری را فقط با تجویز پزشک و از مراکز معتبر تهیه کنند، بیان کرد: بخشی از این اقدامات به واسطه بازاریابی در فضای مجازی در حال تبلیغات هستند، لذا خرید اینترنتی خوب است، اما به این شرط که مراقب باشیم تا در دام مجرمان نیفتیم.

وی با بیان اینکه دارو‌هایی که در حال عرضه در بازار هستند، دارای تایید یه وزارت بهداشت و درمان هستند، گفت: برخی از دارو‌ها وجود دارند که بر روی آن‌ها برچسب وزارت بهداشت حک شده، اما هموطنان باید نسبت به جعلی بودن یا با اصالت بودن این دارو‌ها توجه کنند.

سردار کریمی ادامه داد: دارو‌هایی که توسط وزارت بهداشت و درمان یا سازمان غذا و دارو تایید می‌شوند، دارای هولوگرام و برچسب خاص هستند؛ لذا هرگونه دارو باید با تجویز پزشک و از داروخانه‌ها یا اماکن رسمی دارای مجوز کسب تهیه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها