jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۴۲۸۵۴   ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۱۷

کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز رده بندی رسمی و جدیدش برای تقسیم سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا را اعلام نکرده و فقط سایت های آماری در این زمینه در حال پیش بینی رده بندی ها هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، سایت «فوتی رنکینگ» ماه گذشته سهمیه بندی کشورها را در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد که روز گذشته دوباره این رده بندی در رسانه های داخلی بازنشر شد.

ماجرای افزایش سهمیه ایران از 2+2 به 3+1 چه هست؟ کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز رده بندی رسمی و جدیدش برای تقسیم سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا را اعلام نکرده و فقط سایت های آماری در این زمینه در حال پیش بینی رده بندی ها هستند.

برای نمونه سایت «فوتی رنکینگ» در این زمینه فعالیت می کند. این رسانه معتبر در جدیدترین رده بندی اش ایران را دارای سهمیه 3+1 در تقسیم بندی جدید سهمیه حضور باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا معرفی کرد.

نکته مهم این است که تقسیم بندی این رسانه مربوط به فصل 2022-2023 می شود. یعنی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا 2021-2022 سهمیه کشورمان همچنان 2+2 است در نتیجه پرسپولیس و فولاد به دلیل قهرمانی در لیگ و جام حذفی سهمیه مستقیم دارند. سپاهان و استقلال به ترتیب با قرار گرفتن در رده دوم و سوم لیگ ایران در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت.

اما درباره تقسیم بندی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و دلیل افزایش سهمیه ایران می توان به حضور پرسپولیس در دو فینال لیگ قهرمانان و 3 نیمه نهایی در 5 سال گذشته اشاره کرد. نتایج قابل توجه سرخ پوشان پایتخت باعث شده تا امتیازات ایران در زمینه سهمیه بندی ها افزایش یابد و در مجموع 5 سال باعث شده تا سهمیه باشگاه ها افزایش پیدا کند. برای نمونه عربستان در این رده بندی جهش داشت و به اول آسیا تبدیل شد. نماینده این کشور در 5 سال گذشته نتایج قابل قبولی را گرفتند و الهلال در سال 2019 قهرمان آسیا شد.

سهمیه ایران از سال 2017 تاکنون 2+2 بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا هر 5 سال یک بار دست به تغییر سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا می اندازد  اما در 5 سال گذشته سهمیه ایران در برخی از مواقع 3+1 شده است. در برخی از سال ها به دلیل عدم شرکت برخی از کشورها مثل ترکمنستان و عراق نیم سهمیه آنها به ایران رسید و به این دلیل سهمیه ایران  3+1 شده بود.

*بدین ترتیب سهمیه کشورها از فصل 2022-2023 در لیگ قهرمانان آسیا به ترتیب زیر است:

1-عربستان(3+1)

2-ژاپن(3+1)

3-کره جنوبی(3+1)

4-ایران(3+1)

5-قطر(2+2)

6-ازبکستان(2+2)

7-چین(2+2)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها