jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۷۸۹   ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۲:۰۸

رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بنا به پژوهش ها و گزارشات میدانی، تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند بر مواجهه قوی تر بدن با کرونا تاثیر مستقیم داشته باشد. با غذای سالم می توان به جنگ کرونا رفت.

به گزارش جام جم آنلاین، نسرین یادگاری بیان کرد: به دلیل اهمیت این موضوع، سازمان بهداشت جهانی شعار جهانی امسال را «مبارزه همگانی با کرونا در محیط سالم با تولید و مصرف غذای سالم» گذاشته است.

وی افزود: بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی، غذایی که انتخاب و مصرف می کنیم نه تنها بر سلامتی مان بلکه بر نحوه عملکرد سیستم های کشاورزی و غذایی اثرگذار است.

وی تاکید کرد: سیستم های کشاورزی-غذایی نابرابر ها و بی عدالتی های عمیقی را در جوامع مختلف آشکار کرده به طوریکه تعداد زیادی (حدود 3 میلیارد نفر در جهان) نمی توانند رژیم غذایی سالم داشته باشند و علاوه بر شیوع سوء تغذیه، پروتئین، انرژِی و کمبود ریزمغذی ها، اضافه وزن و چاقی و بیماری های غیر واگیر مرتبط با تغذیه همچنان در حال افزایش است.

یادگاری افزود: در همه گیری کرونا و تبعات اقتصاد ناشی از آن بر وضعیت تغذیه و امنیت غذایی خانوار و نقش تغذیه در تقویت سیستم ایمنی بدن، تاکید سازمان های بین المللی بر این است که کشور های جهان برای تغذیه حدود 10 میلیارد نفر در سال های آینده(2050) باید به ایجاد سیستم های پایدار کشاورزی و غذایی متهد شوند.

رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در شرایط فعلی بحران کووید 19 در جهان، افزایش فقر ناشی از بیکاری و کاهش درآمد خانوارها باعث شده میلیون ها نفر به کمک غذایی فوری نیاز داشته باشند و این در حالی است که این روز جهانی برای دومین سال متوالی است که جهان با آثار گسترده این همه گیری مقابله می کند، برگزار می شود.

یادگاری در ادامه خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و البته مصرف میوه و سبزیجات خطر ابتلا به کرونا 40 درصد کاهش و نیز با مصرف روزانه 6 تا 8 لیوان آب و سایر مایعات از ابتلا به کرونا پیش گیری به عمل می آید.

وی در پایان، تهیه بسته خدمتی روز جهانی غذا و ارسال برای تمام شهرستان های استان، ارسال پیام های تغذیه ای به منظور زیر نویس در تلویزیون، ارسال گیف و انیمیشن های گوناگون برای نشر در کانال های مجازی در سطح استان و استفاده از بیلبوردهای شهری جهت آموزش مردم و مورد تغذیه سالم در روزهای کرونایی و ارسال فیلم های کوتاه در هفته جهانی غذا برای کانال های موجود در مراکز جامعه سلامت را از مهمترین اقدامات این حوزه عنواد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها