jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۶۶۲   ۲۵ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۶

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: کیت تشخیص سریع موادمخدر با همکاری شرکت دانش بنیان به تولید انبوه بومی رسید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان راه اندازی آزمایشگاه مجهز این یگان انتظامی برای تحقیق و پژوهش بر روی موادمخدر، اظهار کرد: در حال حاضر آنالیز و تجزیه و تحلیل موادمخدر پلیس در این آزمایشگاه در حال انجام است و وظیفه آنالیز و مواد مکشوفه مخدر در کشور بر عهده پژوهشگران آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر قرار دارد.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه به تسریع در تجزیه و تحلیل پرونده‌های کشفیات پلیس کمک می‌کند، گفت: پروفایل بندی مواد مکشوفه، شناسایی محل تولید موادمخدر و تشخیص محتویات موادمخدر از اقدامات دیگری است که در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه یکی از تاکیدات فرمانده ناجا کشف علمی جرم و توجه به آن است، تصریح کرد: راه اندازی آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر یکی از پروژه‌هایی است که از گذشته راه اندازی شده و در حال توسعه و تکمیل آن هستیم.
 
تولید کیت بومی تشخیص سریع موادمخدر توسط پلیس ایران +تصاویر

وی با بیان اینکه فعالیت‌های انجام شده در این آزمایشگاه به حوزه تحقیق، پژوهش و همچنین به رسیدگی پرونده‌ها توسط دستگاه قضایی کمک می‌کند، گفت: در تیرماه امسال از کیت تشخیص سریع موادمخدر رونمایی شد، از مزیت‌های شاخص این کیت شناسایی سریع و بدون اتلاف وقت مواد مخدر در صحنه جرم است.

سردار کریمی با اشاره به اینکه کیت تشخیص سریع موادمخدر با کمک یکی از شرکت‌های دانش بنیان تولید شده است، بیان کرد: در هفته ناجا امسال از خط تولید صنعتی این کیت رونمایی شد، لذا صفر تا صد تولید این کیت تولید داخل و بومی است و با یک دهم قیمت نمونه‌های خارجی تولید شده و قیمتش بسیار کمتر از نمونه‌های خارجی است.
 
تولید کیت بومی تشخیص سریع موادمخدر توسط پلیس ایران +تصاویر

وی با بیان اینکه حدود ۱۶ نوع از انواع مواد مخدر توسط این کیت تشخیص داده می‌شود، گفت: با توجه به یکسری آزمایشگاه‌های تخصصی از روی تغییر رنگ موادمخدر تشخیص اولیه صورت می‌گیرد که ماده مذکور چه نوع ماده‌ای است.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در تمامی استان‌های کشور آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با موادمخدر راه اندازی شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها